جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح اولین واحد سورتینگ میوه در مشگین شهر - خبر

 

 

افتتاح اولین واحد سورتینگ میوه در مشگین شهر

اولین واحد سورتینگ میوه در شهرک صنعتی مشگین شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و پروژه احداث سردخانه پیشرفته ۵ هزار تنی در کنار این واحد صنعتی کلنگ‌زنی شد.

افتتاح اولین واحد سورتینگ میوه در مشگین شهر

عصر امروز واحد سورتینگ میوه در شهرک صنعتی مشگین شهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته و پروژه احداث سردخانه پیشرفته ۵ هزار تنی در کنار این واحد صنعتی کلنگ‌زنی شد.

بخش خصوصی برای راه‌اندازی این واحد بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه نموده که برای ۱۲ نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می‌کند.

نماینده مشگین شهر در آئین افتتاح این واحد اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های کشاورزان و باغدارن نبود صنایع تبدیلی و مسائل و مشکلاتی بود که در زمینه فرآوری، بسته‌بندی و سورتینگ میوه به وجود می‌آمد که با پیگیری‌های مسؤولان امر در رفع می‌شود.

محمود عباس‌زاده افزود: دو واحد سورتینگ برای شهرستان مشگین شهر خریداری شد که یکی از این دو دستگاه توسط بخش خصوصی نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی تصریح کرد: نمایندگان تلاش می‌کنند تا سرمایه‌گذاران را جذب کنند و مسؤولان استان و شهرستان نیز باید برای ماندگاری سرمایه‌گذار، حمایت از سرمایه‌گذاران و فراهم نمودن زیر ساخت‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: استقرار صنایع تبدیلی، بسته‌بندی و سورتینگ میوه برای مردم منطقه به آرزو تبدیل شده بود که با افتتاح این واحد شاهد توسعه منطقه خواهیم بود.

 کلنگ احداث یک واحد سردخانه ۵ هزار تنی نیز در شهرستان مشگین‌شهر به زمین زده شد.