جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

آغاز کشت پائیزه در اراضی کشاورزی استان اردبیل/ اختصاص ۸۰هزار هکتار به کشت گندم و جو - خبر

 

 

آغاز کشت پائیزه در اراضی کشاورزی استان اردبیل/ اختصاص ۸۰هزار هکتار به کشت گندم و جو

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: نزدیک به ۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم و جو خواهد رفت.

آغاز کشت پائیزه در اراضی کشاورزی استان اردبیل/ اختصاص ۸۰هزار هکتار به کشت گندم و جو

خلیل نیکشاد با اشاره به آغاز کشت پائیزه در اراضی استان اردبیل اظهار کرد: نزدیک به ۸۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم و جو خواهد رفت.

وی افزود: امسال برنامه کشت برای گندم آبی ۵۴هزار هکتار و گندم دیم ۲۳۵ هزار هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: هیچ‌گونه مشکلی در تامین بذور اصلاح شده و مرغوب با عملکرد هکتاری بالا وجود ندارد و کلیه بهره برداران می‌توانند با تامین بذور مورد نیاز عملیات کشت پائیزه را با موفقیت مدیریت نمایند.

وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون دو هزار هکتار از اراضی آبی و پنج هزار هکتار از اراضی دیم به زیر کشت رفته و عملیات کشت کماکان ادامه دارد.

نیکشاد در خصوص وضعیت دانه‌های روغنی نیز اذعان داشت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی می‌بایست پائیز امسال ۱۵ هزار هکتار از اراضی استان به زیر کشت محصولات دانه‌های روغنی بالاخص کلزا برود که در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ هکتار از این میزان به زیر کشت رفته و مابقی تا پایان آبان ماه کشت خواهد شد.

وی بیان داشت: در خصوص زراعت جو هدف‌گذاری شده تا صد هزار هکتار از مزارع استان به این زراعت اختصاص یابد که خوشبختانه بذور مرغوب و پر محصول تهیه شده ودر حال توزیع در بین زارعین و بهره برداران است.