سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آغاز کارگاه مبانی هنرهای تجسمی در حوزه هنری اردبیل - خبر

 

 

آغاز کارگاه مبانی هنرهای تجسمی در حوزه هنری اردبیل

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل از آغاز کارگاه مبانی هنرهای تجسمی در نهاد خبر داد.

آغاز کارگاه مبانی هنرهای تجسمی در حوزه هنری اردبیل

رحمان مجرد اظهار کرد: تولید هر اثر هنری و درک درست آنها نیاز به یک شناخت اولیه از اصول و مبانی هنرهای تجسمی دارد به همین دلیل این مبانی را می‌توان به الفبا و قواعد درک زبان و ابداع در هنرهای تجسمی و بصری تعبیر کرد.

وی افزود: مدتی است جریان‌سازی و توجه به نسل جوان، یکی از برنامه‌های اصلی واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل شده است که ایجاد فضایی برای گفت‌وگو، فراهم آوردن فرصتی برای تبادل نظر و تولید اثر هنری از رویکردهای این کارگاه‌ها محسوب می‌شود.

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل یادآور شد: بر این اساس این واحد هنری با دعوت از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد که در رشته خود نیز دارای مهارت قابل قبولی هستند به نوعی به دنبال روش علمی، آکادمیک و برنامه‌ریزی شده است تا از ظرفیت بالای مبانی هنری در تعالی و پیشرفت جامعه استفاده کند.

مجرد با بیان اینکه آشنا شدن با مبانی هنرهای تجسمی می‌تواند تا حد زیادی در درک کردن جهان بصری مؤثر باشد، بیان کرد: به طور کلی می‌توان گفت همه هنرهایی که به صورت بصری ارائه یا دیده می‌شوند و با تصویر سر و کار دارند، اصول و مبانی مشترکی دارند که «مبانی هنرهای تجسمی» یا «مبانی هنرهای بصری» نامیده می‌شوند، بنابراین ما در کارگاهی با عنوان «مبانی هنرهای تجسمی» الفبای تجسم یا تصویر کردن و همچنین درک آثار هنرهای تجسمی را به صورت تئوری و عملی تجربه خواهیم کرد.

این مسئول گفت: در این بخش از مجموعه کارگاه‌ها و آموزش‌های مبانی هنرهای تجسمی سعی بر آن است که با شناساندن عناصر هنرهای تجسمی، دانش هنری هنرجویان بالا برده شود و در نهایت با تسلط بر تکنیک و بهره‌گیری از خلاقیت شخصی منجر به تولید اثر هنری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کارگاه مبانی هنرهای تجسمی به سرپرستی هامون علیپور و مرجان همدمی روزهای شنبه و چهارشنبه، کارگاه گرافیک به سرپرستی فرهاد عباسپور روزهای سه‌شنبه، و کارگاه عکس به سرپرستی رحمان مجرد روزهای پنج‌شنبه در مرکز آموزش حوزه هنری استان اردبیل برگزار می‌شود.