جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

آغاز همکاری دانشگاه ارزروم ترکیه و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل - خبر

 

 

آغاز همکاری دانشگاه ارزروم ترکیه و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

نشست همکاری علمی و پژوهشی مشترکی به دعوت دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با دانشگاه ارزروم ترکیه برگزار شد.

آغاز همکاری دانشگاه ارزروم ترکیه و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه شامگاه امروز با برگزاری نشست مشترک همکاری علمی و پژوهشی خود را آغاز کردند.
 
معاون بهداشت و سلامت دانشگاه ارزروم ترکیه در این نشست اظهار کرد: دو کشور ترکیه و ایران دارای نقاط مشترکی در زمینه‌های دینی و مذهبی هستند و حتما می‌توانیم با همکاری‌های علمی، پژوهشی و مذهبی به دستاوردهای مهم و بزرگی در جهان اسلام دست پیدا کنیم.
 
فواد گون‌دوغدو افزود: توافقاتی با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل انجام گرفت که امیدواریم این توافق‌ها شروع بسیار خوب و ارزشمندی برای آغاز همکاری‌ها بین دو کشور ترکیه و ایران و شهرهای اردبیل و ارزروم در زمینه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی باشد.
 
وی تصریح کرد: در حوزه‌های مختلف و در زمینه‌های مهندسی، پزشکی و زراعت با دانشگاه‌های مختلف ایرانی توافقات بسیار مثبتی حاصل شده است.
 
معاون بهداشت و سلامت دانشگاه ترکیه بیان کرد: اگر در کنار یکدیگر باشیم و همکاری‌های مثبت و سازنده‌ای صورت گیرد این توانایی وجود دارد که کارهای بزرگی در زمینه‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی انجام شود.
 
گون‌دوغدو بیان داشت:  تفاهم نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در زمینه تبادل اساتید و دانشجویان بین دو دانشگاه در آینده نزدیک امضاء خواهد شد و برای آغاز همکاری‌های مشترک تحقیقاتی و مجلات علمی و پژوهشی به توافق رسیدیم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی اظهار داشت: در دانشگاه ارزروم ترکیه اساتیدی در زمینه فیزیوتراپی و به‌خصوص فارماکولوژی و ژنتیک فعالیت دارند که دارای رتبه‌های بسیار خوب جهانی هستند و می‌توانند با دانشگاه علوم پزشکی اردبیل همکاری‌های سازنده و مناسبی داشته باشند.