جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

آغاز ماراتن کنکور سراسری ۹۸ در اردبیل/افزایش ۱۱ درصدی داوطلبان کنکور - خبر

 

 

آغاز ماراتن کنکور سراسری ۹۸ در اردبیل/افزایش ۱۱ درصدی داوطلبان کنکور

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: همزمان با سراسر کشور آزمون سراسری سال ۹۸ با برگزاری گروه‌های آزمایشی ریاضی و علوم انسانی آغاز شد.

آغاز ماراتن کنکور سراسری ۹۸ در اردبیل/افزایش ۱۱ درصدی داوطلبان کنکور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حسن حبیبی، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: تعداد داوطلبان استان اردبیل ۲۳ هزار ۷۰۲ نفر است که نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: از تعداد ۲۳ هزار و ۷۰۲ داوطلب شرکت کننده ۵۸ درصد را زنان و ۴۲ درصد را مردان تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی افزود: این آزمون در دو نوبت صبح و عصر روز‌های ۱۳ و ۱۴ تیر ماه با برگزاری آزمون‌های گروه‌های ریاضی و علوم انسانی و هنر و گروه آزمایشی تجربی و زبان خارجه به اتمام خواهد رسید.

حبیبی ادامه داد: طبق آمار توزیع تعداد شرکت کنندگان هر گروه آزمایشی نشان می‌دهد ۵۴.۸ درصد شرکت کنندگان در گروه آزمایشی علوم تجربی، ۸.۱ درصد در گروه ریاضی، ۱۹.۶ درصد در گروه آزمایشی انسانی و ۵.۲ درصد و ۱۲.۱ درصد داوطلبان را به ترتیب گروه‌های هنر و زبان خارجه تشکیل می‌دهند.

وی همچنین از برگزاری گروه آزمایشی علوم تجربی در ۳ حوزه خبر داد و افزود: به دلیل تعداد بالای شرکت کنندگان در این گروه آزمایشی حوزه‌های آزمون در دانشگاه محقق اردبیلی، دانشگاه آزاد اسلامی و چند حوزه از مدارس آموزش و پرورش استان اردبیل برگزار خواهد شد.