جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

آغاز فعالیت شهرک صنعتی خصوصی ویژه معدن در استان اردبیل - خبر

 

 

آغاز فعالیت شهرک صنعتی خصوصی ویژه معدن در استان اردبیل

استاندار اردبیل از آغاز فعالیت یک شهرک صنعتی خصوصی ویژه معدن در استان اردبیل خبر داد.

آغاز فعالیت شهرک صنعتی خصوصی ویژه معدن در استان اردبیل

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل امروز در جلسه بررسی پهنه‌های معدنی استان با اشاره به فعالیت چند شرکت اکتشاف و بهره برداری معدن در استان گفت: در حال حاضر یک شهرک صنعتی خصوصی ویژه معدن در استان اردبیل فعالیت خود را آغاز کرده و مجوز دومین و بزرگترین شهرک صنعتی خصوصی نیز صادر می‌شود.

او افزود: معدن استان در مسیر توسعه حرکت می‌کند و امید می‌رود با فعال شدن صنایع تبدیلی و فرادستی این بخش میزان اشتغالزایی در بخش معدن افزایش یابد.

استاندار اردبیل بیان کرد: این شرکت‌ها در شهرستان مشگین شهر مطالعات خود را به پایان رسانده و در مرحله برداشت محصولات برای تولید کنسانتره و کاتد مس و طلا هستند.

بهنام جو اظهار کرد: هفته گذشته شرکت ممرادکو با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان در شهرستان مشگین شهر فعالیت خود را آغاز کرده و در فاز اول با ظرفیت تولید سه هزار و ۵۰۰ تن برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی دارد.

او ادامه داد: هم اکنون نیز شرکت سرزمین جلگه‌های آسمانی نیز با ظرفیت تولید ۱۳ میلیون تن ماده معدنی و ۲ تن طلا در سال مقدمات ایجاد شهرک صنعتی خصوصی را آغاز کرده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: فاز اول فعالیت‌های این شرکت با پیش بینی تولید یک میلیون تن فرآورده معدنی، ۱۰۰ کیلو طلا و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی تا یکسال آینده در مشگین شهر آغاز می‌شود.

بهنام جو افزود: در یک برنامه سه ساله شرکت سرزمین جلگه‌های آسمانی تولیدات خود را به ۱۳ میلیون تن با اشتغالزایی برای پنج هزار نفر می‌رساند.

او گفت: میزان سرمایه گذاری این شرکت ۷۰۰ میلیون دلار بوده و با آورده شخصی فاز اول فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

استاندار اردبیل گفت: دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز همکاری مثبتی با این شرکت‌ها داشته و در راستای راه اندازی شهرک صنعتی خصوصی ویژه اکتشاف معدن مجوز‌های لازم را در کمترین زمان ممکن صادر می‌کنند.

بهنام جو تصریح کرد: همزمان با اکتشاف محصولات معدنی تلاش می‌کنیم صنایع فرا دستی را نیز در استان ایجاد شود.

او گفت: مواد خام اکتشاف شده در استان در داخل استان فراآوری می‌شود و در این راستا تلاش می‌کنیم سرمایه گذاران واجد شرایط برای راه اندازی صنایع فرادستی را به استان جذب کنیم.