جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

آغاز عملیات تولید۳۶۰۰ اصله نهال در اردبیل - خبر

 

 

آغاز عملیات تولید۳۶۰۰ اصله نهال در اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: با مشارکت بخش خصوصی عملیات تولید ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار اصله نهال آغاز شده است.

آغاز عملیات تولید۳۶۰۰ اصله نهال در اردبیل

شهامت هدایت اظهار کرد: به‌منظور افزایش سرانه فضای سبز استان، با مشارکت بخش خصوصی عملیات تولید ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار اصله نهال آغاز شده است.

وی افزود: این تعداد نهال در سال آینده بین مردم توزیع خواهد شد که این امر تحول عظیمی را در زمینه افزایش سرانه فضای سبز  و جلوگیری از قطع درختان جنگلی در استان ایجاد خواهد کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به برنامه‌های اجرایی در هفته منابع طبیعی در استان گفت: امسال غرس نهال به‌منظور اجرای نهضت جنگل‌کاری همزمان با سراسر کشور از ۱۴ آذرماه شروع شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت و توزیع نهال رایگان در بین مردم در تمامی شهرستان‌های استان آغاز شده و مشکلی در زمینه توزیع نهال در استان نداریم.

وی با اشاره به اجرای طرح کاداستر در ۱۸۰هزار هکتار از اراضی ملی استان گفت:  طی نزدیک به دو سال گذشته ۳۳۰ هزار هکتار نقشه‌برداری در قالب طرح کاداستر در اراضی ملی استان انجام شده و این طرح در سطح ۱۸۰ هزار هکتار دیگر نیز اجرا می‌شود.

وی یکی از رویکردهای مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل را حل مشکل اختلاف در اراضی ملی اعلام کرد و افزود: اجرای ۳۳۰ هزار هکتار نقشه‌برداری در قالب طرح کاداستر منجر به کاهش اختلافات مردم با منابع طبیعی شده و در این زمینه جا دارد از حمایت‌های شورای حفظ بیت‌المال، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی قدردانی شود.

وی افزود:در حال حاضر با اجرای این طرح ۱۰ هزار هکتار زمین کشاورزی به مجموع اراضی کشاورزی استان اضافه شده و در اختیار کشاورزان مناطق مختلف قرار گرفته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در راستای اجرای طرح رفع تداخل در منطقه جنوب استان اردبیل، ۲ هزار ۴۰۰ هکتار از اراضی ملی و تحت مدیریت این اداره منفک و به مجموع اراضی کشاورزی منطقه جنوب این استان افزوده شد.