جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

آغاز عملیات برفروبی و نمک پاشی در گردنه الماس - خبر

 

 

آغاز عملیات برفروبی و نمک پاشی در گردنه الماس

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از اجرای نخستین عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم خبر داد.

آغاز عملیات برفروبی و نمک پاشی در گردنه الماس

علی رحمتی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از بارش برف در گردنه‌های برف‌گیر این شهرستان و اجرای نخستین عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم خبر داد.

او با اشاره به اینکه بارش برف ارتفاعات و برخی از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل را سفیدپوش کرده است گفت: تاکنون ۱۰ سانتیمتر برف در گردنه الماس و جاده‌های خلخال - اسالم و خلخال - پونل بر زمین نشسته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه ۳ اکیپ راهداری خلخال در گردنه الماس مستقر شده اند افزود: هم اکنون سطح این ۲ مسیر برف‌روبی و نمک‌پاشی شده و تردد در هر دو جاده اسالم و پونل بدون استفاده از زنجیرچرخ صورت می‌گیرد.

رحمتی بیان کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف در گردنه صائین ۳ اکیپ راهداری در این محور مستقر شد و راهداران سخت کوش اقدام به برف روبی این محور کردند.

او افزود: برای برفروبی و بازگشائی محور‌های شهرستان نیر هزار تن نمک نیز در انبار‌های راهدارخانه شهرستان ذخیره سازی شده است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر کلیه محور‌های مواصلاتی استان اردبیل باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.

رحمتی افزود: هموطنان عزیز قبل از سفر می‌توانند از طریق سامانه ۱۴۱ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از آخرین وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.