جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

آغاز عملیات برداشت دانه روغنی کلزا در اردبیل - خبر

 

 

آغاز عملیات برداشت دانه روغنی کلزا در اردبیل

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: عملیات برداشت دانه روغنی کلزا از سطح300 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان آغاز شده است.

آغاز عملیات برداشت دانه روغنی کلزا در اردبیل

علی حسین احدی عالی با اشاره به آغاز عملیات برداشت دانه روغنی کلزا اظهار کرد: عملیات برداشت دانه روغنی کلزا از سطح 300 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان آغاز شده است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود حدود 750 تن دانه روغنی کلزا از این میزان اراضی کشاورزی تولید و تحویل کارخانه‌های روغن کشی شود.

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل عمده ارقام کشت شده این شهرستان را ارقام نپتون، ناتالی، هیدرومیل و مرکوری عنوان نمود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روند برداشت این محصول ادامه دارد و پیش بینی می‌شود تا پایان ماه جاری عملیات برداشت کلزا در مزارع این شهرستان به اتمام برسد.

احدی عالی بیان داشت: در حال حاضر مرکز خرید دانه روغنی کلزا واقع در روستای نیار تجهیز و آماده خرید محصول کلزا براساس قیمت خرید تضمیتی ابلاغی 46 هزار و 600 ریال برای هر کیلوگرم دانه کلزا است و کشاورزان می‌توانند با هماهنگی مسؤولان خرید نسبت به تحویل محصول تولیدی خود به مرکز خرید یادشده اقدام نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: در تلاش هستیم در سال زراعی آینده با انجام برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات موثر و به کارگیری کلیه امکانات، برنامه پیش بینی شده توسعه کشت کلزا و افزایش تولید دانه روغنی کلزا در منطقه تحقق یابد تا بتوان گام موثری در جهت خودکفایی اقتصادی و تامین روغن مورد نیاز کشور برداشت.