جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

آغاز عملیات بازسازی سرای یوسف اردبیل در دهه اول اردیبهشت - خبر

 

 

آغاز عملیات بازسازی سرای یوسف اردبیل در دهه اول اردیبهشت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: عملیات بازسازی سرای حاج یوسف بازار تاریخی اردبیل دهه اول اردیبهشت ماه امسال آغاز میشود.

آغاز عملیات بازسازی سرای یوسف اردبیل در دهه اول اردیبهشت

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل صبح امروز در جلسه هماهنگی بازسازی سرای حاج یوسف بازار تاریخی اردبیل گفت: عملیات بازسازی سرای حاج یوسف بازار تاریخی اردبیل دهه اول اردیبهشت‌ماه با حضور مسئولان امر و افراد ذینفع آغاز می‌شود.

او افزود: براساس هدفگذاری‌های انجام شده در راستای بازسازی بافت تاریخی بازار اردبیل سند مطالعاتی بافت تاریخی این مجموعه که به ثبت ملی نیز رسیده است، در دست تهیه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تهیه سند مطالعاتی بافت تاریخی بازار اردبیل را زمینه‌ساز حل مشکلات موجود در این حوزه برشمرد و گفت: انتظار می‌رود فعالان این بافت تاریخی در راستای بازسازی و ساماندهی این مجموعه همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

فلاحی با بیان اینکه روند معمول اجرای طرح مطالعاتی تکمیل آن است، تصریح کرد: با توجه به تعهدی که به کسبه و بازاریان سرای حاج یوسف داده‌ایم امر بازسازی این سرا قبل از تکمیل سند مطالعاتی آغاز شده است.

او از قول همکاری دستگاه قضایی برای ساماندهی بافت تاریخی بازار اردبیل خبر داد و افزود: رئیس کل دادگستری استان فعالان در این حوزه را ملزم به همکاری می‌کند و در صورت نبود همکاری‌های لازم برخوردهای قضایی انجام خواهد شد.