سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آغاز عملیات اجرایی ۴۵ سایت تلفن همراه در اردبیل - خبر

 

 

آغاز عملیات اجرایی ۴۵ سایت تلفن همراه در اردبیل

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی ۴۵ سایت تلفن همراه در روستا‌های استان اردبیل آغاز شده است.

آغاز عملیات اجرایی ۴۵ سایت تلفن همراه در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بهروز رزمی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیران حوزه آی. سی. تی اردبیل با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای اجرایی کردن مصوبات سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان اردبیل گفت: یکی از اصلی‌ترین مصوبات سفر وزیر ارتباطات به استان اردبیل، ایجاد پوشش تلفن همراه در ۳۵ روستای استان بود که با رایزنی‌های انجام شده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز ایجاد ۷۱ سایت ارتباطی تلفن همراه اخذ شد که عملیات اجرایی ۴۵ سایت تلفن همراه آغاز شده است.

او افزود: برقراری پوشش اینترنت پرسرعت روستایی در ۴۰۰ نقطه روستایی استان از جمله برنامه‌ها بوده تا بتوانیم ساکنان این روستا‌ها را از اینترنت پرسرعت بهره‌مند کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ایجاد پوشش اینترنت در ۹ نقطه گردشگری را از دیگر مصوبات مهم سفر وزیر ارتباطات خواند و افزود: با تلاش‌های انجام شده پوشش اینترنت پرسرعت در هفت نقطه گردشگری برقرار شده است و امیدواریم تا پایان سال شاهد برقراری پوشش اینترنت در دو نقطه باقی مانده باشیم.

رزمی ایجاد دیتاسنتر استانی و برقراری اینترنت پرسرعت روستایی در ۴۰۰ نقطه روستایی استان را دو مصوبه دیگر سفر وزیر ارتباطات معرفی و بیان کرد: شرکت همراه اول آمادگی خود را برای راه‌اندازی مرکز داده استانی اعلام کرده است و در این زمینه اقدامات لازم و اساسی با رایزنی‌های لازم انجام می‌شود.

او تصریح کرد: امیدواریم در نتیجه تعامل دستگاه‌های اجرایی استانی، شاهد تسریع در برقراری پوشش اینترنت پرسرعت روستایی در ۴۰۰ نقطه روستایی باشیم و بتوانیم ساکنان این روستا‌ها را از اینترنت پرسرعت بهره‌مند کنیم.