سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

آغاز عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب ۲۰۴ هزار ریال در استان اردبیل - خبر

 

 

آغاز عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب ۲۰۴ هزار ریال در استان اردبیل

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اعلام کرد: گوشت مرغ با قیمت مصوب دولتی هر کیلوگرم ۲۰۴ هزار ریال در استان اردبیل از امروز چهارشنبه با معرفی اتحادیه مرغداران استان آغاز شد.

آغاز عرضه گوشت مرغ با قیمت مصوب ۲۰۴ هزار ریال در استان اردبیل

نوبخت اژدری گفت: قیمت مصوب گوشت مرغ زنده درب مرغداری ۱۴۴ هزار ریال، عمده‌فروشی ۱۹۴ هزار ریال و عرضه در فروشگاه‌ها برای عموم مردم ۲۰۴ هزار ریال تعیین شده است.

وی بیان کرد: برابر شیوه‌نامه تولید، عرضه و نظارت بر قیمت گوشت مرغ که از سوی وزارت جهاد کشاورزی تهیه شده، تمام تولیدکنندگان باید برابر قیمت مصوب تولیدات خود را به بازار عرضه کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تاکید کرد: برابر شیوه‌نامه ابلاغ شده، تولیدکنندگان متخلف از دریافت دان و غذای طیور محروم شده و افراد خاطی نیز به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی همچنین افزود: در اجرای این شیوه، سازمان جهاد کشاورزی استان بر فرایند تحویل از مرغداری تا کشتارگاه و اداره کل صنعت معدن و تجارت استان نیز از کشتارگاه تا خرید توسط مردم نظارت خواهند کرد.

اژدری در ادامه، میانگین تولید گوشت مرغ در هر دوره پرورشی ۴۵ روزه در استان اردبیل را چهار هزار و ۶۰۰ تن اعلام و بیان کرد: از این میزان، سه هزار تن در داخل استان مصرف شده و یک هزار و ۶۰۰ تن مازاد بر مصرف استان نیز به شکل زنده به استان‌های زنجان و آذربایجان‌شرقی و به شکل گوشت مرغ آماده، به استان‌های تهران و البرز صادر می‌شود.

وی با اشاره به افزایش میزان مصرف گوشت مرغ در استان اردبیل در سال جاری، علت این امر را گران‌تر شدن قیمت گوشت قرمز و آبزیان عنوان کرد و افزود: گوشت مرغ عرضه شده در استان اردبیل از نظر کیفیت مرغوب و قیمت آن در مقایسه با سایر استان‌ها نیز پایین است.