جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همزمان با سراسر کشور در اردبیل - خبر

 

 

آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همزمان با سراسر کشور در اردبیل

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر طرح پوشش اجباری بیمه سلامت از آبان‌ماه امسال همزمان با سراسر کشور در اردبیل آغاز شده و تا پایان فروردین ۹۹ ادامه دارد.

آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همزمان با سراسر کشور در اردبیل

سید خلیل‌اللهی، مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: طرح پوشش اجباری بیمه سلامت از آبان‌ماه امسال همزمان با سراسر کشور در اردبیل آغاز شده و تا پایان فروردین سال ۹۹ ادامه دارد.

او با اشاره به اینکه خانوار‌های فاقد بیمه می‌توانند با حضور در مراکز و دفاتر پیشخوان خدمات دولت نسبت به پوشش بیمه سلامت اقدام کنند، افزود: ثبت‌نام این طرح برای تمامی افراد رایگان است.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: طرح پوشش اجباری بیمه سلامت یکی از ضرورتهاست که می‌تواند برای خانوار‌های فاقد بیمه درمانی بسیار موثر باشد و از این دست از خانوار‌ها تقاضا داریم در این طرح ثبت‌نام کنند.

خلیل‌اللهی گفت: بعد از ثبت‌نام خانوار‌های فاقد بیمه این طرح توسط دستگاه‌های مربوطه به ویژه وزارت رفاه بررسی شده و پیامی برای ثبت‌نام‌کنندگان ارسال می‌گردد و باتوجه به کم‌برخوردار بودن استان اردبیل از بیمه درصد این نوع پوشش درمانی برای بیشتر خانوار‌ها رایگان است.

او افزود: بعد از ثبت‌نام و تایید افراد تحت پوشش این طرح می‌توانند از خدمات درمانی و بهداشتی در مراکز درمانی دولتی و بیمارستان‌ها استفاده کنند و باتوجه به اینکه بیشتر مراکز درمانی در استان دولتی بوده این اقدام برای خانوار‌ها فرصت بسیار مغتنمی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵ هزار نفر در استان فاقد بیمه باشند که تقاضا داریم در زمان مقرر و باقیمانده نسبت به این امر اقدام شود.

خلیل‌اللهی افزود: از آغاز این طرح تا کنون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار ثبت‌نام کردند و ثبت‌نام نیز در مراکز خدماتی بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان خدمات دولت ادامه دارد.

او گفت: باتوجه به اینکه هزینه‌های بستری، جراحی و برخی خدمات بهداشتی و درمانی بالاست خانواده‌های تحت پوشش این طرح می‌توانند به صورت رایگان از این طرح بیمه استفاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل تصریح کرد: طرح پوشش اجباری بیمه سلامت یکی از طرح‌های بسیار مهم برای خانواده‌های فاقد بیمه است که می‌تواند کمک شایانی به خدمات درمانی برای این خانواده‌ها داشته باشد.