جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

آغاز طرح غربالگری بیماری های غیر واگیر شایع درمرکز اردبیل - خبر

 

 

آغاز طرح غربالگری بیماری های غیر واگیر شایع درمرکز اردبیل

مسئولان اجرایی گروه پایش سلامت و طرح غربالگری بیماری های غیر واگیر شایع مرکز بهداشت سازمان صداوسیما با مدیرکل، معاون و مدیران معاونت برنامه ریزی و امور مالی مرکز اردبیل دیدار و در خصوص اجرای طرح غربالگری گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل، سیامک یاسمین سرپرست تیم غربالگری مرکز بهداشت سازمان  صدا و سیما، منظور از اجرای این طرح را  که در مدت  شش روز کاری  از 4 شهریور ماه در  صدا وسیمای  اردبیل انجام می شود شناسایی و پیشگیری از بیماریهایی مانند دیابت، فشارخون ،بیماری های قلبی وعروقی، چاقی و اضافه وزن، سرطان سینه وسرطان پروستات وانجام برخی از آزمایش های روتین و معاینات بالینی  برای  همه کارمندان شاغل و بازنشسته مرکز اردبیل اعلام کرد .

وی  اولویت اساسی مرکز بهداشت سازمان  صدا و سیما را  سلامت کارکنان این سازمان  اعلام کرد و گفت : شعار پیشگیری مقدم بر درمان ، جلوگیری از ابتلا افراد به بیماری ها وکاهش عوارض بیماری‌ها و هزینه های درمان و ارتقاء سطح سلامت کارکنان رسانه ملی  از اهداف اجرای این طرح سلامت محور است.

در این جلسه همچنین در خصوص تشکیل پرونده الکترونیک سلامت، عقد قرارداد با آزمایشگاه ها برای نمونه گیری در مرکز و بررسی و اعلام سریع نتایج، مکان یابی اجرای طرح غربالگری و نحوه اطلاع رسانی و حضور بموقع همکاران بحث و بررسی بعمل آمد.