جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

آغاز صادرات فرش دستباف از گیوی - خبر

 

 

آغاز صادرات فرش دستباف از گیوی

فرماندار کوثر از آغاز صادرات فرش از بزرگترین کارگاه این محصول استراتژیک صادراتی غیرنفتی از کوثر به چندین کشور خبر داد.

آغاز صادرات فرش دستباف از گیوی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وحید کنعانی ضمن اشاره به ظرفیت اشتغال 300 نفری و آمادگی جذب نیروی جدید در این کارگاه تولیدی افزود: در این کارگاه فرش که حدود 50 تَن از زنان و دختران جویای کار از بیش از یکسال گذشته تاکنون شاغل هستند.
 
فرماندار کوثر با اشاره به پرداخت حقوق بر اساس تبهر و تجربه به کارکنان در این کارگاه خاطر نشان کرد: پرداخت حق بیمه ی کارکنان یکی از مشکلات و مطالبات موجود است که فعلاً از طریق صندوق روستایی و عشایری حق بیمه ای پرداخت می شود که بر پرداخت آن از طریق تأمین اجتماعی تأکید کرد.
 
کنعانی در ادامه ضمن اشاره به دریافت تسهیلات 50 میلیارد ریالی از طریق بانک کشاورزی توسط این واحد تولیدی اشاره و بیان داشت: 8 میلیارد ریال برای تأمین منابع اولیه و تجهیز کارگاه و 42 میلیارد ریال نیز بصورت سرمایه در گردش برای بکارگیری 300 نفر در اختیار این صنعت استراتژیک ملی و کشوری در کوثر قرار گرفته است.
 
آذرخش مدیر و سرمایه گذار حوزه فرش در این بنگاه تولیدی در گیوی نیز به تولید و بافت فرش های اعلای 50 تا 70 رج برای صادرات اشاره کرد و گفت: تابلو فرش های سفارشی برای کشورهای عمان، آلمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس بازار فروش اکثر محصولات این کارگاه را تشکیل می دهد.
 
وی به تولید فرش های با رنگرزی گیاهی نیز اشاره ای کرد و افزود: این محصولات اکثراً به کشور آمریکا صادر می شد که فرش هایی با رج بالای 50، 60 و 70 از تولیدات این کارگاه را خریداری می کردند.