جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

آغاز سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن در بخش دختران در اردبیل - خبر

 

 

آغاز سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن در بخش دختران در اردبیل

سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در بخش دختران در اردبیل آغاز به کار کرد.

آغاز سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن در بخش دختران در اردبیل

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر سراسر کشور در سالن ولایت اردبیل بیان کرد: یکی از اولویت‌های اساسی وزارت آموزش و پرورش ترویج فرهنگ قرآن کریم در بین دانش‌آموزان است که در این زمینه دوازده عنوان کتاب با محوریت آیات الهی ویژه دانش‌آموزان در کشور به چاپ رسید که این یک اقدام بسیار مهم و سازنده در حوزه قرآن کریم، عترت و نماز است.
 
وی افزود: این مسابقات در رشته‌های قرآن، نهج ‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز به صورت مجزا برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده و دختران دانش‌‌آموز تا 28 تیر ماه ادامه به رقابت خواهند پرداخت که دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان میزبان این مسابقات خواهد بود.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به این که این مسابقات به مدت سه روز در بخش دختران در بخش‌های مختلف پژوهش قران برگزار می‌شود، بیان کرد: به طور حتم این مسابقات تاثیر بسزایی در  بالا بردن دانش قرآنی دانش‌آموزان دارد و سبب انس بیشتر دانش‌آموزان با قرآن می‌شود.
 
ناصری بیان کرد: با حمایت‌های انجام شده امیدواریم این مسابقه در بخش دختران نیز به بهترین نحو انجام شود و سبب تحقق اندیشه‌ها و اعمال قرآنی در جامعه شود، چرا که این موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید این موضوع مورد توجه واقع شود.