سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

آغاز سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر در اردبیل - خبر

 

 

آغاز سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر در اردبیل

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از آغاز سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر در استان اردبیل خبر داد.

آغاز سرشماری زمستانی پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سعید شهند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: همزمان با برنامه جهانی سرشماری پرندگان آبزی و کنار آبزی، سرشماری این پرندگان در استان اردبیل نیز انجام می‌شود.
 
او افزود: این سرشماری با هدف جمع آوری اطلاعات و آگاهی از وضعیت جمعیت پرندگان آبزی و کنار آبزی همزمان با برنامه جهانی و کشوری سرشماری، در استان اردبیل نیز اجرا می‌شود.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینکه این سرشماری در بیش از ۱۵ سایت سرشماری پرندگان انجام خواهد شد افزود: همکاران ما در اداره نظارت بر امور حیات وحش و ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها از تاریخ ۲۱ الی ۲۵ دی ماه در تالاب ها، آبگیر‌ها و زیستگاه‌های زمستان گذرانی پرندگان مهاجر، سرشماری را اجرا خواهند کرد.
 
شهند بیان کرد: در این ایام که مناطق شمالی کره زمین یخبندان است، پرندگان منطقه سیبری در روسیه مقصد خود را مناطق گرمسیر استان به ویژه تالاب‌های پارس‌آباد قرار می‌دهند.
 
او اظهار داشت: هرساله هزاران قطعه پرنده حمایت شده از جمله پلیکان، زنگوله بال، خروس کولی، قوی گنگ، قوی فریاد کش، غاز خاکستری، عروس غاز، انواع اردک، فاخته و درنای خاکستری برای زمستان گذرانی به استان اردبیل مهاجرت می‌کنند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با تاکید بر اینکه هرگونه شکار و صید پرندگان مذکور ممنوع بوده و ماموران حفاظت محیط زیست به طور شبانه روزی در حال گشت زنی بوده و با شکارچیان متخلف برخورد خواهند نمود از دوستداران حیات وحش خواست هرگونه تخلف را به شماره ارتباطات مردمی ۱۵۴۰ گزارش دهند.