سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

آغاز جشنواره مهارت هنری هنرجویان کار و دانش کشور در اردبیل - خبر

 

 

آغاز جشنواره مهارت هنری هنرجویان کار و دانش کشور در اردبیل

دهمین جشنواره ملی مهارت‌های هنری ویژه هنرجویان شاخه کار و دانش از استان‌های مختلف کشور در اردبیل آغاز شد.

آغاز جشنواره مهارت هنری هنرجویان کار و دانش کشور در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در دهمین جشنواره ملی مهارت‌های هنری ویژه هنرستان‌های کارو دانش امروز در 19 رشته اعم از عکاسی، گرافیک، فرش‌بافی، سفال‌گری و .. با هم رقابت می‌کنند که تا آخر وقت امروز چهره برترین‌ها و منتخبان این جشنواره مشخص خواهد شد.

احمد ناصری افزود: 124 هنرجو از 27 استان کشور در این جشنواره حضور پیدا کردند که با بررسی آثار توسط داوران که به صورت ملی و استانی تعیین شده است آثار برتر انتخاب شده و فردا قرار است در مراسم ویژه‌ای که در سالن فدک اردبیل برگزار شود از منتخبان تجلیل شود. وی از حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و 400 میهمان کشوری در جشنواره ملی مهارت‌های هنری خبر داد و یادآور شد: در کنار برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از منتخبان بعد از ظهر امروز در نگارخانه بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی نمایشگاهی از آثار هنرجویان منتخب در این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود تا علاقمندان بتوانند از این نمایشگاه بازدید کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: این نمایشگاه فرصتی مناسب است تا دانش‌آموزانی که سرگرم انتخاب رشته و درگیر موضوع هدایت تحصیلی هستند بیشتر با رشته‌ها و مهارت‌های هنری آشنایی پیدا کرده و با آنها انس بگیرند.

ناصری افزود: بعد از مراحل مدرسه‌ای، شهرستانی و استانی به میزبانی استان اردبیل دهمین جشنواره‌های ملی مهارت‌های هنری ویژه هنرستان‌های کار و دانش با ماهیت ابعاد هنری هنرمندان به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود که بخش عمده‌ای از شرکت‌کنندگان را نیز خانم‌ها تشکیل می‌دهند و تنها هفت پسر در این رشته‌های هنری حضور پیدا کرده و با هم رقابت می‌کنند.

وی از راهیابی از 156 اثر در 19 رشته هنری و با حضور 124 هنرجوی شاخه کار و دانش به جشنواره نهایی خبر داد و اظهار کرد: فردا در هر رشته هنری نفرات منتخب معرفی شده و به آنها نشان درجه ملی مهارت هنری اهدا خواهد شد.