سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس از 10آذر/ رصد تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی - خبر

 

 

آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس از 10آذر/ رصد تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از روز 10 آذرماه به‌مدت 6روز می‌توانند برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت نام کنند.

آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس از 10آذر/ رصد تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی

بهروز ندایی در جلسه ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور، داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از روز 10 آذرماه تا پایان وقت اداری روز شنبه 16 آذرماه می‌توانند برای نامزدی در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کنند.

وی افزود: داوطلبان برای اعلام داوطلبی می‌توانند با همراه داشتن مدارک لازم به وزارت کشور، فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه، سفارتخانه‌ها، کنسولگری‌ها یا نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: بر اساس اطلاعیه ستاد انتخابات کشور داشتن حداقل سی سال تمام و حداکثر 75 سال تمام از شرایط سنی شرکت کنندگان در این انتخابات است.

ندایی ادامه داد : داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن نیز از جمله شرایط تحصیلی برای شرکت در این انتخابات بوده و داشتن سابقه یک دوره نمایندگی مجلس معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات در استان فراهم است، افزود: کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات استان تشکیل شده که هماهنگی‌های لازم برای برگزاری انتخابات را انجام می‌دهند.

ندایی گفت: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی نیز در دادگستری استان تشکیل شده و روند تبلیغات زودهنگام و غیرقانونی را رصد خواهد کرد.