جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

آغاز تحویل 608 واحد مسکونی به معلولان اردبیلی - خبر

 

 

آغاز تحویل 608 واحد مسکونی به معلولان اردبیلی

۶۰۸ واحد مسکونی به افراد معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی استان اردبیل تحویل داده می‌شود.

آغاز تحویل 608 واحد مسکونی به معلولان اردبیلی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهزاد ستاری مدیرکل بهزیستی استان اردبیل امروز در همایش جهانی روز معلولان در مجتمع فدک اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر تحویل 608 واحد مسکونی به معلولان اردبیلی آغاز شده و برنامه‌ریزی شده تا پایان امسال این واحدهای مسکونی به معلولان تحویل داده شود.

وی افزودمعلولیت محدودیت نیست و معلولان اردبیلی در بخش‌های مختلف از جمله ورزش توانسته‌اند این شعار را محقق کنند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از خرید تجهیزات توانمندی معلولان در اردبیل خبر داد و بیان کرد: در این زمینه یک میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه شده که انتظار می‌رود معلولان از لحاظ تجهیزات و توانمندی مشکلی نداشته باشند.

ستاری از ارائه تسهیلات بلاعوض به معلولان در استان خبر داد و بیان کرد: در این زمینه در حوزه مسکن در بخش روستایی 18 میلیون تومان و در شهرها نیز 30 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: معلولانی که تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند از خدمات رایگان تحصیل برخوردار شدند و در تمام مقاطع تحصیلی می‌توانند بدون شهریه به تحصیل بپردازند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل افزود: در حال حاضر 52 هزار معلول در استان اردبیل وجود دارد که از این تعداد 20 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان قرار دارند و از خدمات مربوطه  این سازمان بهره‌مند می‌شوند.