سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آغاز برداشت غلات از سطح 24 هزار هکتار از مزارع در کوثر - خبر

 

 

آغاز برداشت غلات از سطح 24 هزار هکتار از مزارع در کوثر

فرماندار کوثر گفت: با توجه به بارش بارندگی های خوب سال زراعی، امسال نوید بخش برداشت محصول مطلوب و رضایت بخش از سطح مزارع شهرستان نسبت به سال گذشته است.

آغاز برداشت غلات از سطح 24 هزار هکتار از مزارع در کوثر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وحید کنعانی فرماندار کوثر امروز در جریان بازدید از مزارع گندم و جو در کوثر با اشاره به آغاز برداشت این محصولات کشاورزی گفت: با توجه به بارش بارندگی های خوب سال زراعی، امسال نوید بخش برداشت محصول مطلوب و رضایت بخش از سطح مزارع شهرستان نسبت به سال گذشته است.

وی افزود: میزان پیش بینی برداشت امسال برای دو محصول گندم و جو از سطح 24 هزار هکتار از مزارع زیرکشت حدود 35 هزار تُن است.

فرماندار کوثر در ادامه به پیش بینی 4 مرکز خرید گندم در شهرستان کوثر (گیوی، و روستاهای سنگ آباد، قره قشلاق و فیروزآباد) بیان داشت: خرید گندم از قرارکیلویی یک هزار و 700 تومان و بصورت نقدی انجام می گیرد.

کنعانی ضمن اشاره به کار برداشت غلات توسط 55 دستگاه کمباین در سطح شهرستان خاطر نشان کرد: مرغوبیت و کیفیت گندم تولیدی در کوثر بدلیل کشت دیم و استفاده حداقلی از سموم و کودهای شیمیایی برتر در سطح استان است.

وی در پایان به آغاز برداشت محصول غلات بویژه گندم از اواسط تیرماه اشاره و اعلام داشت: بدلیل ادامه و کار اتمام برداشت گندم از سطح مزارع تا اوایل شهریور در کوثر، خرید تضمینی گندم نیز اول شهریور ادامه خواهد داشت که کشاورزان حتماً محصول خود را به مراکز معتبر خرید دولتی تحویل دهند.

فرماندار کوثر در پایان ضمن توصیه به کشاورزان بعد از برداشت محصولات خود خاطر نشان کرد: کشاورزان حتماً از سوزاندن کاه و کلش موجود در مزارع بدلیل تخریب ساختمان خاک جداً خودداری کنند.