جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

آغاز بازسازی 75روستای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب - خبر

 

 

آغاز بازسازی 75روستای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردبیل عملیات بازسازی 2 هزار و 200 واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله را در 75 روستای شهرستان سرپل ذهاب آغاز کرده است.

آغاز بازسازی 75روستای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد سبحانی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردبیل گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با ارسال بیش از 75 دستگاه ماشین آلات سنگین، در همان اوایل جریان بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور یافته و بدنبال استقرار ستاد معین بازسازی این اداره کل در شهرستان سرپل ذهاب بازسازی 2هزارو200 واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله را در 75روستای این شهرستان آغاز کرده است.
 
وی افزود: دوهزارو140 پرونده واحدهای آسیب دیده توسط عوامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل تکمیل شده و هزارو200 نفر جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده که از این تعداد نزدیک به 300نفر با بانک های عامل عقد قرارداد نموده اند.
 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل ادامه داد: تابحال بیش از هزار واحد تخریب شده توسط همکاران وماشین آلات سنگین این بنیاد آواربرداری شده و تا زمانی که امکان فعالیت وجود دارد، تلاش می شود  مابقی واحدها  و روستاهای آسیب دیده آواربرداری و زمینه برای بازسازی واحدها فراهم شود.
 
سبحانی بیان داشت: تلاش می شود تا شش ماه آینده بازسازی بیشتر واحدهای تخریب شده به اتمام برسد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردبیل