سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

آغاز آموزش مجازی ۱۴۰ هزار دانش آموز ابتدایی در استان اردبیل - خبر

 

 

آغاز آموزش مجازی ۱۴۰ هزار دانش آموز ابتدایی در استان اردبیل

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از آغاز آموزش مجازی و غیرحضوری ۱۴۰ هزار دانش آموز دوره ابتدایی این استان از طریق پیام رسان "شاد" (شبکه آموزشی دانش‌آموز) خبر داد.

آغاز آموزش مجازی ۱۴۰ هزار دانش آموز ابتدایی در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: آموزش پیام رسان شاد برای دوره ابتدایی در سطح استان اردبیل آغاز شده و آموزش ۱۱۰ هزار دانش آموز دوره متوسطه اول و دوم نیز با تکمیل ثبت اطلاعات از فردا آغاز می‌شود.
 
او از ورود شدن همه مدیران و ۹۸.۹۰ درصد معلمان مدارس پایه اول تا ششم استان اردبیل به سامانه شاد خبر داد و افزود: هم اکنون بستر برای ارائه خدمات آموزشی در استان اردبیل فراهم شده و چهار هزار و ۲۵۴ کلاس درس دوره ابتدایی در فضای مجاری و پیام رسان شاد دایر است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل همچنین از پیوستن بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان دوره ابتدایی استان به پیام رسان شاد برای دریافت آموزش‌های مجازی خبر داد.
 
او گفت: آموزش این دانش آموزان برابر برنامه تنظیم شده وزارت آموزش و پرورش ادامه دارد و بقیه دانش آموزان نیز در حال پیوستن به این پیام رسان هستند.
 
ناصری همچنین افزود: با توجه به استفاده اغلب دانش آموزان از تلفن همراه اولیا برای دریافت متون و بسته‌های آموزشی، ساعت آموزش از هشت صبح تا ساعات شب در نوسان بوده و از طریق هماهنگی معلمان با اولیا تنظیم می‌شود.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: هم‌اکنون آموزش در ۲۰۷ مدرسه استان که اغلب در مناطق عشایری استان دایر است، با تعداد دانش آموزان کمتر از پنج نفر توسط معلمان و اغلب در فضای مناسب و باز و با رعایت قواعد بهداشت و سلامت ادامه دارد.
 
ناصری با اشاره به شکل گیری دو نظام آموزشی مجازی و حضوری در پی راه‌اندازی پیام رسان شاد و فعال‌سازی این سامانه در سطح مدرسه و خانواده‌ها گفت: نسل‌های بعدی از خدمات این سامانه بیشتر بهره‌مند خواهند شد.
 
او همچنین با اشاره به فراهم نبودن امکان استفاده برخی از دانش آموزان از پیام رسان شاد به علل مختلف افزود: برای این گونه دانش آموزان نیز آموزش از طریق تلفنی، ارائه بسته‌های آموزشی غیرحضوری و حتی حضور معلم در منزل دانش آموزان پیش بینی شده و در حال اجراست و فرایند آموزشی آنها از سوی ناظران آموزشی کنترل می شود.