رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

آغاز اجرای طرح نذر خون در استان اردبیل - خبر

 

 

آغاز اجرای طرح نذر خون در استان اردبیل

مدیر کل انتقال خون استان اردبیل از آغاز اجرای طرح نذر خون در طول ماه محرم در استان اردبیل خبر داد.

آغاز اجرای طرح نذر خون در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان شراره دژکام، مدیر کل انتقال خون استان اردبیل گفت: اهدا کنندگان خون و فرآورده‌های آن در طول ماه محرم تا پایان ماه صفر می‌توانند با مراجعه به مراکز جامع انتقال خون در سراسر استان اردبیل نذر خون را ادا کنند.

او افزود: نیاز به خون و فرآورده‌های خونی همچون پلاسما و پلاکت نیاز روزانه و همیشگی است، زیرا با گسترش مراکز خون و انکولوژی و افزایش مراکز جراحی قلب باز در مراکز پیوند اعضا نیاز به خون و فرآورده‌های آن افزایش یافته است.

مدیر کل انتقال خون استان اردبیل تصریح کرد: نیاز به خون، یک نیاز همیشگی است و به همین دلیل از مردم تقاضا داریم تا نذر خون خود را فقط اختصاص به روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نکنند و این کار را می توانند تا اربعین حسینی ادامه دهند.

دژکام افزود: در واقع اگر بخش عمده داوطلبان اهدای خون، در یک زمان واحد خون اهدا کنند، از یک سو مقدار خون اهدا شده بیش از نیاز مراکز درمانی بوده و بخشی از آن بلامصرف خواهد ماند و از سوی دیگر با توجه به اینکه این گروه از اهداکنندگان، تا سه ماه قادر به اهدای خون مجدد نخواهند بود، پس از سررسیدن تاریخ انقضای مصرف خون های اهدایی، تأمین خون مورد نیاز بیماران با مشکل مواجه خواهد شد.

او همچنین از مردم خواست تا با مراجعه به سامانه اینترنتی www.nobatdehi.ibto.ir اقدام به نوبت دهی برای اهدای خون خود کنند.