جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

آغاز اجرای المان گلزار شهدای روستای انقلابی ایران - خبر

 

 

آغاز اجرای المان گلزار شهدای روستای انقلابی ایران

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان نمین از آغاز اجرای المان شهدای قیام انقلابی نیارق با مشارکت سپاه، خیرین، گروه جهادی شهید حججی و بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خبر داد.

آغاز اجرای المان گلزار شهدای روستای انقلابی ایران

شاپور حسن‌زاده اظهار کرد: عملیات اجرایی المان میدان شهدای قیام انقلابی روستای نیارق شهرستان نمین با مشارکت بسیج سپاه، فرمانداری، امام جمعه، خیرین،گروه جهادی شهید حججی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آغاز شد.

وی افزود: یادمان شهدای قیام انقلابی مردم نیارق در دی‌ماه سال ۹۶ با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل کلنگ‌زنی و در سال ۹۷ فراخون طراحی یادمان با فعال‌سازی دبیرخانه ستاد برگزاری یادواره شهدای نیارق نمین انجام و شاهی زارع دارنده مدرک دکترای معماری به عنوان طراح و مجری المان انتخاب شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان نمین بیان کرد: با تحقق اعتبارات استانی و جلب مشارکت خیرین، عملیات اجرایی سازه فلزی و فنداسیون شروع شده و در سال‌جاری نیز برای تکمیل یادمان مبلغ ۴۰ میلیون تومان با مشارکت خیرین شهرستانی و اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اختصاص یافت.

حسن‌زاده ادامه داد: به همت گروه جهادی شهید حججی شهرستان نمین، اجرای نمای این المان آغاز شده و در سالگرد قیام انقلابی مردم نیارق و همزمان با برگزاری یادواره، افتتاح می‌شود.

وی گفت: قیام تاریخی و خونین مردم روستای نیارق در ۱۸ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ با تقدیم ۵ شهید در راه مبارزه با رژیم پهلوی، اقدامی منحصر به فرد است که روستای نیارق از این لحاظ در سطح کشور بی‌نظیر بوده و باید این اقدام انقلابی به بهترین شکل ممکن به همگان معرفی شود.