جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اعمال معافیت های گمرکی به کالای همراه مسافر در گمرک بیله سوار - خبر

 

 

اعمال معافیت های گمرکی به کالای همراه مسافر در گمرک بیله سوار

مدیرکل گمرکات استان اردبیل گفت: معافیت ۸۰ دلاری واردات کالای همراه مسافر در گمرک بیله سوار اعمال می‌شود.

اعمال معافیت های گمرکی به کالای همراه مسافر در گمرک بیله سوار

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پرویز تقوی، مدیرکل گمرکات استان اردبیل در تشریح آخرین وضعیت بررسی اعمال معافیت‌های گمرکی به کالاهای همراه مسافر تصریح کرد: بازرسانی به دو استان آذربایجان شرقی و گیلان اعزام شده و در خصوص روند اجرای این قانون بررسی‌های لازم صورت گرفته است.

وی افزود: در پی بررسی این موضوع عملیاتی کردن آن در گمرک بیله سوار بلامانع بوده و با استثنای کالاهای تحت عنوان یکنواخت اعمال می‌شود.

به گفته مدیرکل گمرکات استان اردبیل معافیت گمرکی به کالاهای یکنواخت وارداتی به دلیل محدودیت‌های قانونی اعمال شده و موضوعی محدود به استان اردبیل نیست.

تقوی متذکر شد: علاوه بر مسافران ایرانی با هدف رونق تجارت در شهرستان مرزی بیله سوار معافیت گمرکی شامل حال مسافران آذری نیز خواهد بود.

وی در خصوص برخی گله‌مندی‌ها از نحوه اجرای این قانون در گمرک بیله سوار تأکید کرد: عملکرد اداره کل گمرکات استان مطابق با قوانین بوده و به هیچ عنوان نگاه سلیقه‌ای در این خصوص نداریم.

مدیرکل گمرکات استان اردبیل با بیان اینکه ملاک عملکرد مأموران گمرک اردبیل و بیله سوار قوانین جاری است، اضافه کرد: هر اقدامی در خصوص معافیت‌های گمرکی انجام شده در راستای قوانین است.