سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اعمال محدودیت ورود خودرو‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا در اردبیل - خبر

 

 

اعمال محدودیت ورود خودرو‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا در اردبیل

فرماندار اردبیل گفت: بر اساس مصوبه شورای تامین محدودیت‌های برای ورود خودرو‌های غیربومی در این شهر با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال می‌شود.

اعمال محدودیت ورود خودرو‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا در اردبیل

مسعود امامی‌یگانه، فرماندار اردبیل گفت: از امروز از ورود خودروها با پلاک غیربومی از جاده سرچم و آستارا به اردبیل جلوگیری و اعمال کنترل و محدودیت اجرا می‌شود که عوامل پلیس راه، هلال احمر و مرکز بهداشت با جدیت این  طرح را اجرایی خواهند کرد.

او از مردم خواست در این روزها و تعطیلات عید سفر نرفته و در خانه بمانند و از دعوت میهمان نیز به اردبیل حتی برای منازل شخصی خودداری کنند.

فرماندار اردبیل افزود: همه مراکز اقامتی ، هتل‌ها و مناطق گردشگری این شهرستان تعطیل بوده و عوامل انتظامی نیز با اقامتگاه‌های غیررسمی باجدیت برخورد خواهند کرد.

امامی‌یگانه در زمینه تعطیلی اصناف و بازار اردبیل نیز گفت: با توجه به حساسیت موضوع در شهرستان مرکز استان با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی تصمیم گرفته شد اصناف از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ با رعایت موازین بهداشتی فعالیت کنند ، ولی اصنافی که فروشنده اقلام اساسی و مایحتاج عمومی مردم هستند می‌توانند زمان فعالیت و ساعت کار خود را افزایش نیز دهند.

او افزود: در تامین اقلام اساسی مردم از جمله نان وسوخت و مایحتاج ضروری هیچ مشکلی وجود ندارد و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

فرماندار اردبیل از گشت و بازرسی ۲۰ گروه در شهر اردبیل برای جلوگیری از تجمع در فروشگاه‌ها و جلوگیری از تخلفات بهداشتی خبرداد و افزود: امیدواریم با همکاری مردم و بازاریان و اجرای این طرح در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهر اردبیل و سلامت شهروندان گام مهمی برداشته شود.

او گفت: از طریق راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از شرکت‌های مسافربری نیز خواسته شده از اعزام مسافر به استان‌های پرخطر و بالعکس جلوگیری کنند.