جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

اعطای ۳۵۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۸ واحد صنعتی اردبیل - خبر

 

 

اعطای ۳۵۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۸ واحد صنعتی اردبیل

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: تا به امروز ۵۷ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل برگزار شده و در جلسات سال جاری مبلغ ۳۵۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به ۲۸ واحد صنعتی استان اردبیل پرداخت شده است.

اعطای ۳۵۵ میلیارد ریال تسهیلات به ۲۸ واحد صنعتی اردبیل

رامین صادقی اظهار کرد: تا به امروز ۵۷ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزار شده و در سال‌جاری با بررسی مشکلات ۲۸ واحد صنعتی و تولیدی استان، مبلغ ۳۵۵ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۸ و همچنین از محل داخلی بانک‌ها برای رفع مشکلات این واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

وی افزود: تشکیل این جلسات، راه‌گشای مشکلات صنعت استان بوده و اجرای قانون در عمل به مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مستلزم همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی استان است و از این‌رو در راستای رونق تولید باید به مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید عمل شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی از نزدیک و ارائه راهکارهای کارشناسی در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای رفع مشکل واحدهای تولیدی می‌تواند در رونق تولید تأثیرگذار باشد.

صادقی عنوان کرد: با توجه به آمارهای موجود می‌توان گفت که عملا ۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان توسط بانک‌ها عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به محصولات تولیدی و فعالیت برخی واحدهای صنعتی در استان تصریح کرد: وجود برخی واحدهای تولیدی به واسطه تولیدات خاص آن‌ها، باعث کاهش وابستگی به واردات و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان می‌شود.

صادقی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با توجه به وظایف ذاتی و عملی نمودن برنامه‌های خاص برای حمایت از تولید در صدد حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان است و پیشنهادات اصلاح قوانین نیز توسط وزارت متبوع صورت می‌گیرد.