جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

اعطای تسهیلات به روستائیان - خبر

 

 

اعطای تسهیلات به روستائیان

در راستای توسعه آبیاری نوین کشاورزی و احداث و مقاوم سازی مسکن روستایی ,تسهیلات ویژه به روستائیان شهرستان اردبیل ارائه و به اراضی شان سند تک برگی داده می شود .

اعطای تسهیلات به روستائیان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احدی عالی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل از ارائه تسهیلات بلاعوض برای اجرای سیستم آبیاری تحت فشار خبرداد و افزود: به ازای هر هکتار ۱۷ میلیون ریال برای اجرای سیستم آبیاری پر فشار و ۸ میلیون ریال برای آبیاری کم فشار در اختیار کشاورزان منطقه قرار می‌دهیم.
 
وی گفت: همچنین با هماهنگی که با روستائیان و منابع طبیعی برای رفع تداخل اراضی کشاورزی و رفع مشکلات منابع طبیعی با کشاورزان می‌شود اقدام به صدور سند‌های تک برگی برای کلیه اراضی کشاورزی خواهد شد.
 
رئیس بنیاد مسکن شهرستان اردبیل نیز گفت: برای احداث مسکن روستایی تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی مصوب در نظر گرفته شده است.
 
اعطای تسهیلات به روستائیانصفرنژاد افزود: ۲۵ میلیون تومان هم وام بلاعوض برای تخریب و نوسازی ساختمان‌های خشتی و قدیمی افراد محروم در نظر گرفته شده که به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.
 
وی با بیان اینکه امسال نزدیک به ۱۵۰ هزار مترمربع آسفالت در ۲۴ روستا اجرا شده افزود: آسفالت معابر، زیر سازی و جدول گذاری این روستا‌ها با همکاری دهیاران انجام شده است.
 
رئیس بنیاد مسکن شهرستان اردبیل گفت: در طرح ملی سنگ فرش معابر به عنوان طرح ویژه ۳ روستای نمونه در شهرستان اردبیل انتخاب شده که سنگ فرش معابر وجداره سازی در این روستا‌ها در حال اجراست.
روستاییان شهرستان اردبیل برای بهرمنده از تسهیلات و سنددارکردن اراضی به جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن مراجعه کنند.