جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اعضای بدن نهمین ایثارگر استان اردبیل به بیماران نیازمند اهدا شد - خبر

 

 

اعضای بدن نهمین ایثارگر استان اردبیل به بیماران نیازمند اهدا شد

اعضای بدن سمانه کوهی ۲۳ ساله متولد هیر و ساکن روستای خیارک اردبیل که دچار مرگ مغزی شده بود، امروز سه‌شنبه با رضایت خانواده وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

اعضای بدن نهمین ایثارگر استان اردبیل به بیماران نیازمند اهدا شد
زنده‌یاد کوهی هیر به دنبال تصادف رانندگی دچار خونریزی مغزی شده و در بخش مراقبت‌های ویژه جراحی مغز و اعصاب بیمارستان فاطمی اردبیل بستری بود که دچار مرگ مغزی شد.
 
بنا به این گزارش، با بروز علائم مرگ مغزی و پس از تشخیص و تایید متخصصان و کوردیناتورهای واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل و با رضایت خانواده وی، صبح امروز برای اهدای عضو به تهران اعزام شد.
 
مرحوم کوهی هیر نهمین ایثارگری به شمار می‌رود که در سال ۹۹ در استان اردبیل اعضای بدنش پس از مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا شده است.
 
استان اردبیل در ۲ سال گذشته رتبه نخست شناسایی بیماران مرگ مغزی و اهدای عضو در کشور را به دست آورده و فرهنگ اهدای عضو جان‌باختگان در این استان به شکل ملموسی در حال رشد است.
 
طی ۱۰ ماه سال گذشته اعضای بدن ۲۲ نفر مرگ مغزی در استان با رضایت خانواده آنها به بیماران نیازمند اهدا شد.
 
به خاطر پیشتازی استان اردبیل در اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، بخش نگهداری و مراقبت از بیماران مرگ مغزی در محل ساختمان تازه‌تاسیس ترومای شهر اردبیل راه‌اندازی شده است.