جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اعزام 9 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی شمال‌غرب کشور - خبر

 

 

اعزام 9 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی شمال‌غرب کشور

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اردبیل گفت: امسال از آغاز سال تحصیلی جدید تا اواخر آبان‌ماه بیش از 9 هزار دانش‌آموز از نواحی 19گانه استان اردبیل به مناطق شمال‌غرب کشور اعزام شده‌اند.

اعزام 9 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی شمال‌غرب کشور

ایرج نقی‌پوراظهار کرد: از آغاز سال تحصیلی جدید و از مرحله اول اعزام دانش‌آموزان به اردوی راهیان نور در دو مرحله و دو بخش، دانش‌آموزان دختر و پسر از دوره دوم متوسطه به مناطق شمال‌غرب کشور اعزام شدند.

وی از اعزام چهار هزار و 724 نفر دانش‌آموز دختر و چهار هزار و 882 نفر دانش‌آموز پسر به ترتیب در مهر‌ماه و آبان‌ماه سال‌جاری خبر داد و تصریح کرد: تعداد کاروان‌های اعزامی دانش‌آموزان پسر 19 کاروان در قالب 90 دستگاه اتوبوس و دانش‌آموزان دختر 18 کاروان در قالب 89 دستگاه اتوبوس در طی دو ماه به مناطق شمال‌غرب کشور از مناطق مختلف استان اردبیل انجام شد.

مسؤول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان سهمیه اعزام دانش‌آموزان استان اردبیل را در سال 95 به مناطق عملیاتی شمال‌غرب و جنوب کشور13 هزار و 702 نفر اعلام کرد و گفت: دانش‌آموزان در دو مرحله به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که در این دوره با اعزام 9 هزار و 509 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر به مناطق عملیاتی شمال‌غرب کشور به کار خود خاتمه داده و مرحله دوم نیز از بهمن‌ماه سال‌جاری با عزام دانش‌‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب کشور ادامه دارد.

نقی‌پور با اشاره به اینکه اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور با همکاری آموزش و پرورش و سپاه استان تحت‌عنوان قرارگاه راهیان نور امام حسن عسگری(ع) انجام شد، افزود: در طول اردوهای راهیان نور، دانش‌آموزان با حضور در مناطق عملیاتی شمال‌غرب به مدت دو روز از نزدیک با آثار دفاع مقدس و شهدا در این مناطق آشنا شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: دانش‌آموزان با حضور در این اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی از مناطق مزار شهدای آذربایجان غربی، یادمان شهیدان باکری، نمایش میدانی علمداران، یادمان شهید بروجردی و در زیارت قبور شهدای گمنام در تپه شهدای تمرچین منطقه پیرانشهر حضور یافته و با زیارت و قرائت فاتحه نثار ارواح این شهدای جنگ تحمیلی، از این مناطق بازدید کردند.

نقی‌پور از مهمترین و تأثیرگذارترین برنامه‌های اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی را برنامه نمایشی علمداران عنوان کرد و ادامه داد: این نمایش میدانی علمداران با هنرمندی و هنرنمایی بسیجیان در حضور بیش از صدها دانش‌آموز با موضوعات مختلف عملیات‌های دفاع مقدس و چگونگی دفاع شهدا و ایثارگران از خاک میهن همراه بود که در بین دانش‌آموزان از اهمیت و تأثیر به‌سزایی برخوردار بود.

وی اظهار کرد: حضور دانش‌آموزان در این مناطق دشمنان اسلام را به یأس و ناامیدی می‌کشاند و در حقیقت راهیان نور سبب قدرت‌نمایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر جهان‌سلطه می‌شود.

نقی‌پور از دیگر برنامه‌های تأثیرگذار و فرهنگی برنامه‌ریزی‌شده در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی در این مناطق خبر داد و تصریح کرد: اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی، اقامه نماز جماعت، مداحی، سخنرانی واعظان، روایتگری راویان فتح، مراسم پرفیض زیارت عاشورا، مسابقات فرهنگی و... از جمله‌ها برنامه‌ها در طول این اردوهای زیارتی راهیان نور شمال‌غرب کشور بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی از حضور مربیان، روحانیان و راویان دفاع مقدس در داخل هر اتوبوس در طول اردوها و در راستای روشنگری و همراهی دانش‌آموزان و پاسخ به سؤالات و پرسش‌ها خبر داد و گفت: مرحله اول اعزام اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی شمال‌غرب بدون هیچ‌گونه حادثه و آسیبی همراه بود که همگی در سایه همکاری و هماهنگی تمامی عوامل و دست‌اندرکاران کمیته‌های عضو و عوامل اجرایی این عملیات بزرگ فرهنگی بود که صمیمانه از تلاش‌های شبانه‌روزی آنها تقدیر و تشکر می‌کنیم.