سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

اعزام 10 هزار دانش‌آموز اردبیلی به اردوهای راهیان نور - خبر

 

 

اعزام 10 هزار دانش‌آموز اردبیلی به اردوهای راهیان نور

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اردبیل گفت: ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر از دانش‌آموزان استان اردبیل در سال گذشته و امسال به مناطق عملیاتی جنوب و شمالغرب کشور اعزام شدند.

اعزام 10 هزار دانش‌آموز اردبیلی به اردوهای راهیان نور
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ایرج نقی‌پور گفت: راهیان نور دانش‌آموزی با اعزام هشت هزار و 700 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر مرحله اول به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور و بیش از یک هزار و 600 نفر از دانش‌آموزان پسر به مناطق عملیاتی جنوب کشور در مرحله دوم و در مجموع بیش از 10 هزار و 300 نفر در اردبیل به کار خود پایان داد.
 
وی افزود: اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی با هماهنگی قرارگاه راهیان نور دانش‌آموزی امام حسن عسگری(ع) استان اردبیل که متشکل از کمیته‌های اجرایی اداره کل آموزش و پرورش، سپاه حضرت عباس(ع) استان و همکاری سایر دستگاه‌ها‌ی اجرایی از جمله نیروی انتظامی، اورژانس و غیره بود انجام شد که این اعزام‌ها از اوایل سال تحصیلی جدید سال 96 با اعزام به مناطق عملیاتی شمالغرب آغاز و با اعزام چهار کاروان به مناطق عملیاتی جنوب کشور در اسفندماه این سال به اتمام رسید.
 
نقی‌پور از اعزام 14 کاروان بخش خواهران و 13 کاروان در بخش برادران به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور و چهار کاروان پسران به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد و گفت: در مجموع 31 کاروان دختر و پسر از مدارس دوره دوم متوسطه پایه‌های دهم و یازدهم از مناطق و نواحی نوزده‌گانه آموزش و پرورش استان اردبیل به مناطق عملیاتی شمالغرب و جنوب کشور اعزام شدند.
 
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اردبیل بیان کرد: در این عملیات بزرگ فرهنگی و تربیتی تعداد 201 دستگاه اتوبوس برای اعزام دانش‌آموزان برای بازدید از مناطق عملیاتی شمالغرب و جنوب کشور بکارگیری شده بود که از نزدیک با یادمان‌های شهدا و برنامه‌های فرهنگی راهیان نور در این مناطق آشنا شدند.