سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

اعزام دانش‌آموزان اردبیلی به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور - خبر

 

 

اعزام دانش‌آموزان اردبیلی به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل گفت:کاروان راهیان نور خواهران دانش‌آموزی شهرستان اردبیل در قالب هفت دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام می‌شوند.

اعزام دانش‌آموزان اردبیلی به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان سرهنگ پاسدار حسن دهقان، فرمانده سپاه شهرستان اردبیل امروز در آئین بدرقه کاروان راهیان نور اردبیل گفت: راهیان نور یک اقدام فرهنگی مهم و تاثیرگذار در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و الگوگیری از شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای نوجوانان و جوانان و به ویژه دانش‌آموزان به شمار می‌رود.

او مهمترین هدف از اجرای اردوهای راهیان نور را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه برشمرد و بیان کرد: تلاش و جدیت بر این است تا با آشنا کردن حاضران در این اردوها با رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های شهدای هشت سال جنگ تحمیلی زمینه برای اشاعه و انتقال آرمان‌ها و اهداف شهدا را برای آنها و به ویژه نوجوانان و جوانان فراهم آوریم.

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل با بیان اینکه راهیان نور یک سنت حسنه و اقدام فرهنگی موثر است، گفت: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس تا پای جان ایستاده و دفاع جانانه‌ای از کشور کردند و با سرافرازی و دلاوری اجازه ندادند تا حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان و دشمنان بیفتد.

دهقان با اشاره به اعزام کاروان راهیان نور خواهران از اردبیل تصریح کرد:‌ این دومین کاروان راهیان نور خواهران شهرستان بوده که در قالب هفت دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام می‌شوند تا با بازدید از این مناطق با رشادت‌های شهدا و رزمندگان آشنا شوند.

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل با بیان اینکه دانش‌آموزان به مدت دو روز در این مناطق خواهند بود، افزود: در این مدت دانش‌آموزان از یادمان شهیدان باکری در ارومیه، یادمان شهید بروجردی در نقده و نیز شهدای منطقه تمرچین بازدید خواهند کرد که در این زمینه هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.