سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اعزام بیش از 9 هزار دانش‌آموز اردبیلی به مناطق شمال غرب کشور - خبر

 

 

اعزام بیش از 9 هزار دانش‌آموز اردبیلی به مناطق شمال غرب کشور

معاون اجرایی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: از سهمیه 13 هزار نفری اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی در قالب راهیان نور، 9 هزار و 510 نفر در مرحله اول به مناطق شمال غرب کشور اعزام شدند.

اعزام بیش از 9 هزار دانش‌آموز اردبیلی به مناطق شمال غرب کشور

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید شفیع حسینی در جلسه ستاد قرارگاه راهیان نور امام حسن عسگری (ع) استان اردبیل با تسلیت شهدای آتش‌نشانان شجاع و ایثارگر حوادث دلخراش و غمبار ساختمان پلاسکو به جامعه آتش‌نشانان و مردم استان اردبیل افزود: اعزام‌ها راهیان نور دانش‌آموزی باید بیشتر با مشارکت مردمی و خانواده‌ها در مدارس انجام شود.
 
وی با اشاره به اینکه استان اردبیل از ظرفیت 21 هزار نفری دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی کشور را دارد، افزود: امیدواری با حمایت‌های انجام شده ازسوی نهادهای فرهنگی در آینده شاهد افزایش اعزام‌های راهیان نور دانش‌‌آموزی از این ظرفیت‌های دانش‌آموزی استان اردبیل باشیم.
 
معاون اجرایی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اعزام راهیان نور دانش‌آموزی را برای آینده دانش‌آموزان و جامعه مهم و تاثیرگذار دانست و افزود: باید با همکاری و مشارکت اولیاء و مربیان و نهادهای فرهنگی این رویداد بزرگ تربیتی و فرهنگی راهیان نور در جامعه و مدارس استان فرهنگ‌سازی شود.
 
حسینی با اشاره به اینکه برخی از شهرستان‌های استان اردبیل توانستند نظر خانواده‌ها در امر مشارکت و همکاری در اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور کشوری به خود جلب کنند، افزود: مشارکت خانواده دراین امر یک مهم تلقی می‌شود و مربیان و مدیران مدارس نیز می‌توانند در مشارکت و همکاری آنان تاثیرگذار باشند.
 
وی با بیان اینکه راهیان نور دانش‌آموزی باید مدرسه محور باشد،یادآور شد: 50 درصد هزینه‌های ایاب و ذهاب را باید دانش‌آموزان پرداخت کنند نه آموزش و پرورش که باید این در مدارس استان توسط مربیان و مدیران مدارس فرهنگ‌سازی شود.
 
معاون اجرایی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه دانش‌آموزان با اعزام به مناطق عملیاتی جنوب کشور به مدت 5 روز از نزدیک با دستاوردهای دفاع مقدس و شهدا آشنا می‌شوند، تصریح کرد: دانش‌آموزان دختر در قالب 24 دستگاه اتوبوس از نهم بهمن ماه و دانش‌آموزان پسر در قالب 70 دستگاه اتوبوس از 15 بهمن ماه سال جاری به مناطق شمال غرب کشور اعزام می‌شوند.
 
حسینی با ابراز امیدواری از برگزاری این اعزام‌های راهیان نور کشوری در استان اردبیل گفت: امیدواریم تمامی این اعزام‌ها با تلاش و مدیریت مسؤولان اجرایی و فرهنگی دو نهاد آموزش و پرورش و سپاه استان بدون هیچ حادثه‌ای به اتمام برسد.
 
وی اظهار کرد: از سهمیه 13 هزار نفری اعزام دانش‌آموزان دخت و پسر به مناطق شمال غرب و جنوب کشور در مرحله اول این اعزام‌ها در مهرماه و آبان ماه سال جاری 9 هزار و 510 نفر از دانش‌آموزان به مناطق شمال غرب کشور اعزام شدند.