سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اعزام اکیپ‌های گشتی به محور‌های مواصلاتی استان اردبیل/طرح زمستانه پلیس راهور آغاز شد - خبر

 

 

اعزام اکیپ‌های گشتی به محور‌های مواصلاتی استان اردبیل/طرح زمستانه پلیس راهور آغاز شد

فرمانده ‌انتظامی استان اردبیل از اعزام اکیپ‌های گشتی به محور‌های مواصلاتی برای اجرای طرح زمستانه پلیس راهور خبر داد.

اعزام اکیپ‌های گشتی به محور‌های مواصلاتی استان اردبیل/طرح زمستانه پلیس راهور آغاز شد

سردار هوشنگ حسینی بعدازظهر امروز در جلسه بررسی طرح زمستانه ترافیکی استان اظهار داشت:  اکیپ‌های گشتی طرح زمستانی پلیس راه استان به محور‌های مواصلاتی استان جهت آغاز طرح زمستانه پلیس راهور اعزام شدند.

وی افزود:  با آغاز این طرح، نیروهای خدماتی و امدادی با استفاده از حداکثر توان اجرایی و امکانات موجود، آماده ارائه خدمات مضاعف در ایام زمستان به هم‌وطنان در محورهای مواصلاتی استان هستند  تا مردم در آرامش و آسایش در این محور‌ها تردد کنند.

فرمانده ‌انتظامی استان اردبیل بیان کرد: این طرح با همکاری راهداری، پلیس راه، اورژانس، هلال احمر و امداد خودرو از امروز  الی 20 اسفند برگزار می‌شود اما در صورت تداوم وضعیت زمستانی، این تاریخ تمدید می‌شود.

حسینی با بیان اینکه در این طرح 577 نفر ارائه خدمات خواهند کرد،  تصریح کرد: همچنین تعداد 373 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و  آمبولانس، ماشین آلات راهداری و برفروبی در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل در مدت سه ماه برای مردم خدمات ارائه خواهند کرد.

 جمعیت هلال احمر  در آمادگی کامل به سر می‌برد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در این طرح 14 پست امداد و نجات در سطح استان اردبیل فعال خواهند بود، افزود: جمعیت هلال احمر مثل همیشه در آمادگی کامل به سر می‌برد.

عزت‌اله ضربی همچنین از آماده باش مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری استان (EOC) خبر داد و  بیان کرد: این مرکز جهت کنترل و هماهنگی حوادث با تعامل بین سازمانی با مراکز کنترل حوادث ارگان‌های مرتبط  به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کند.

وی افزود: در طول طرح زمستانی  شماره اضطراری 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر به صورت شبانه روزی برای پاسخگویی آماده است و هموطنان می‌توانند با گوشی‌های بدون سیم کارت و بدون شارژ ریالی با این شماره تماس بگیرند.

استقرار 420 نیروی راهداری در راهدارخانه‌های استان

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل نیز در این جلسه از استقرار 420 نیروی راهداری در راهدارخانه‌های استان خبر داد و گفت: اداره راهداری در آمادگی کامل به سر می‌برد و با تلاش کارکنان سازمان، تعمیر ماشین‌آلات راهداری انجام شده و 80 اکیپ آماده خدمات‌رسانی به مردم هستند.

کلیم‌الله وثوقی همچنین از مردم و مسافران خواست با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان، قبل از سفر حتما با سامانه 141 مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.