سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اعتماد به بخش خصوصی زیربنای موفقیت در توسعه صنعت گردشگری اردبیل است - خبر

 

 

اعتماد به بخش خصوصی زیربنای موفقیت در توسعه صنعت گردشگری اردبیل است

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اعتماد به بخش خصوصی و تشکل های صنفی زیربنای موفقیت در توسعه صنعت گردشگری این استان است.

اعتماد به بخش خصوصی زیربنای موفقیت در توسعه صنعت گردشگری اردبیل است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به ضرورت مشارکت این بخش در پیشبرد برنامه های گردشگری استان اردبیل تاکید کرد.

وی با بیان اینکه بدون حمایت و همکاری بخش خصوصی نمی توان به نتیجه مطلوب در اجرای برنامه ها دست یافت، اضافه کرد: این اداره کل به دنبال فعال سازی بخش خصوصی و همچنین واگذاری تصدی گری امور اجرایی به این بخش است.

به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اداره کل باید صرفا در نظارت عالیه و برنامه ریزی مداخله کرده و در اجرای مابقی امور از ظرفیت خود بخش خصوصی بهره گیرد.

فلاحی به تفویض اختیار امور نظارتی مراکز اقامتی سرعین به نمایندگی میراث فرهنگی سرعین اشاره و تصریح کرد: بدون مشارکت بخش خصوصی نمی توان توسعه صنعت گردشگری را تجربه کرد.

وی با اذعان به نگاه مثبت و حمایتی مسئولان ارشد استان به حوزه گردشگری متذکر شد: حل و فصل مشکلات تشکل های صنفی و فعالان بخش خصوصی مورد تاکید ویژه است و انتظار می رود موانع فعالیت به صورت ماهانه توسط معاونت گردشگری بررسی شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه دستگاه اجرایی متولی یک حوزه اختیارات نظارتی در همان حوزه را دارد، اضافه کرد: با همکاری و مشارکت بخش خصوصی بسیاری از مشکلات و موانع فعالیت در کوتاه مدت رفع می شود.

فلاحی متذکر شد: توسعه گردشگری نیازمند نقشه راه است و از شمال تا جنوب استان تعریف ظرفیت های گردشگری اهمیت ویژه دارد؛ بطوریکه به منظور مطالعه 25 سایت و محور گردشگری فراخوانی جهت جذب مهندسین مشاور منتشر شده است.

وی همچنین به ضرورت تعیین زمان برگزاری انتخابات جامعه مراکز اقامتی، اختصاص یکی از خانه های تاریخی به تشکل های صنفی، آموزش تشکل های صنفی و نظارت بر فعالیت تشکل ها  تاکید کرد.