سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اعتبار یک میلیارد دلاری برای مهار آب های مرزی استان اردبیل اختصاص یافت - خبر

 

 

اعتبار یک میلیارد دلاری برای مهار آب های مرزی استان اردبیل اختصاص یافت

استاندار اردبیل گفت: یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مهار آب‌های مرزی در شمال استان اردبیل اعتبار اختصاص یافت.

اعتبار یک میلیارد دلاری برای مهار آب های مرزی استان اردبیل اختصاص یافت

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش افزود: با توجه به نام‌گذاری سال به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ضرورت دارد که دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل اقدامات لازم را در راستای افزایش تولید و ایجاد اشتغال با حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام دهند که در این رابطه نیازمند همت جهادی هستیم.
 
وی گفت: استان‌هایی که در سطح کشور نسبت به سایر استان‌ها پیشرفت کرده و در بحث تولید و اشتغال فعالیت‌های موفقی داشتند، در بحث انجام مطالعات برای احداث یک مجموعه و یا طرح اشتغالزا وقفه ایجاد نمی‌کنند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.
 
استاندار اردبیل افزود: یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مهار آب‌های مرزی در شمال استان اردبیل اعتبار تخصیص یافت که اگر مطالعات این موضوع انجام نشده بود قطعا اختصاص این اعتبار با مشکلاتی مواجه می‌شد و در نهایت شروع عملیات این طرح با وقفه به انجام می‌رسید.
 
خدابخش تصریح کرد: انجام مطالعات راه‌آهن اردبیل – پارس‌آباد یکی دیگر از موارد حائز اهمیتی است که باید انجام شود چرا که اگر مطالعات طرح آماده نباشد در زمان تخصیص اعتبار به دلیل نبودن آمادگی لازم از اعتبار در نظر گرفته شده محروم می‌شویم که این موارد باید مورد توجه مدیران و مسئولان استان باشد.
 
وی در رابطه با موضوع انتقال ساختمان استانداری اردبیل از مرکز شهر به مکانی دیگر، بیان کرد: مطالعات انتقال ساختمان استانداری اردبیل به محلی دیگر انجام شده و نقشه‌های مورد نظر برای احداث ساختمان جدید نیز تهیه شده است که در صورت تخصیص اعتبار این موضوع انجام می‌شود.