جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اعتبار لازم برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در اردبیل تامین می‌شود - خبر

 

 

اعتبار لازم برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در اردبیل تامین می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: اعتبار لازم برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک اردبیل تامین می‌شود.

اعتبار لازم برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک در اردبیل تامین می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مسعود امامی یگانه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی کنترل ترافیک استان گفت: راه اندازی مرکز کنترل ترافیک مهم‌ترین اقدام برای مدیریت ترافیک می‌باشد و در راس برنامه‌های این شورا قرار گرفته است.

او بیان کرد: راه اندازی این مرکز نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار می‌باشد و لازم است تمامی دستگاه‌های مرتبط همکاری لازم را داشته باشند.

معاون استاندار اردبیل با اشاره به وجود برخی مشکلات حاد ترافیکی در اردبیل گفت: ساماندهی وانت بار‌های میوه فروش، خط کشی و رنگ آمیزی علائم عبور و مرور در خیابان‌ها، اصلاح هندسی و تامین پارکینگ برای برخی مسیر‌ها از جمله اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

امامی تصریح کرد: تقویت روشنایی در معابر نیز برای جلوگیری از تصادفات ضروری است و باید عملیاتی شود.

شهردار اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر اردبیل گفت: این موضوع ضروری‌ترین اقدام در سالجاری بوده و با جدیت دنبال می‌شود.

حمید لطف اللهیان سازماندهی ناوگان عمومی از جمله اتوبوس و تاکسی را از جمله نیاز‌های کنترل ترافیک دانست وافزود: اتوبوس و تاکسی نیاز به بازنگری داشته و باید مسیر‌های عبور و مرور این ناوگان تجدیدنظر شود.

او با اشاره به اقدامات ترافیکی انجام گرفته در شهر اردبیل از اجرای بیش از ۶۰ مورد اصلاح هندسی ریز و درشت در سطح شهر اردبیل خبر داد.

شهردار اردبیل بیان کرد: اصلاح هندسی میدان سینا در سالجاری و میدان ججین در سال گذشته از جمله مهم‌ترین این اصلاحات بود که موجب روان سازی ترافیکی در محل‌های مورد هدف شده است.

چراغ دار کردن تقاطع در محله میراشرف، یک طرفه کردن کوچه رحمانیه، تامین پارکینگ برای محدوده پیاده راه عالی قاپو. اجرای سرعت کاه در سطح شهر‌های استان از جمله موضوعاتی بود که در جلسه شورای ترافیک استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.