جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اعتبارات عمرانی اردبیل 50 درصد افزایش یافته است - خبر

 

 

اعتبارات عمرانی اردبیل 50 درصد افزایش یافته است

استاندار اردبیل گفت: اعتبارات عمرانی استان اردبیل در سال جاری بیش از 50 درصد افزایش یافته و امیدواریم این منابع زمینه رونق در تکمیل پروژه‌های عمرانی را بیشتر فراهم آورد.

اعتبارات عمرانی اردبیل 50 درصد افزایش یافته است

مجید خدابخش در نخستین روز از هفته دولت در تشریح برنامه‌های هفته دولت در اردبیل اظهار کرد: از امروز و در قالب برنامه‌های هفته دولت در کنار حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به شهدای دولت رجایی و باهنر که امروز امنیت، عزت و شرف خود را مرهون این شهدای پاک نیت هستیم سعی می‌کنیم در شهرستان‌های مختلف حضور پیدا کرده و پروژه‌های متعددی را افتتاح کنیم.

وی افزود: در هفته دولت قرار است بیش از 470 پروژه درجای جای استان اردبیل با سرمایه‌گذاری بیش از 690 میلیارد تومان افتتاح شود که عمده این پروژه‌ها خدمات‌رسانی به روستاییان در قالب پروژه‌های گازرسانی، آبرسانی، خانه‌های بهداشت، راه‌های مواصلاتی، ساخت واحدهای آموزشی و .... است.

استاندار اردبیل گفت: اعتبارات عمرانی استان اردبیل در سال جاری بیش از 50 درصد افزایش یافته و امیدواریم این منابع زمینه رونق در تکمیل پروژه‌های عمرانی را بیشتر فراهم آورد.

خدابخش تصریح کرد: مصمم هستیم در این هفته به 10 شهرستان به همراه مدیران استانی سفر کنیم و در دیدارهای مردمی دستاوردهای دولت خدمتگزار را به مردم تبیین و تشریح کنیم.

وی یادآور شد: در این سفرهای شهرستانی علاوه بر افتتاح پروژه‌ها و کلنگ‌زنی برخی از پروژه‌های ضروری در جمع نخبگان و فعالان عرصه‌های مختلف حاضر خواهیم شد تا نسبت به تبیین و تشریح دستاوردهای نظام اسلامی و دولت خدمت‌گزار اقداماتمان را انجام دهیم.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل به سفر وزیر ارشاد به استان اردبیل به نمایندگی از دولت اشاره کرد و گفت: این سفر دو روزه از فردا آغاز می‌شود و قرار است وزیر ارشاد به همراه شش معاون خود در شهرستان‌ها نیز حضور پیدا کنند و حامل سلام و پیام رئیس جمهور باشند.

خدابخش اظهار کرد: در این سفر نشست با اهالی فرهنگ و هنر، مطبوعات و رسانه‌ها پیش‌بینی شده و در کنار آن قرار است وزیر ارشاد در افتتاح برخی از پروژه‌ها در مرکز استان نیز حضور پیدا کند.

وی در مورد پروژه‌های نیمه تمام گفت: پروژه‌هایی که با پیشرفت بالای 80 درصد آماده افتتاح شده در هفته دولت یا هفته دفاع مقدس شاهد بهره‌برداری از آنها خواهیم بود تا مردم از ثمرات آن استفاده کنند.

استاندار اردبیل در مورد جذب اعتبارات استانی گفت: اعتبارات عمرانی استان امسال 50 درصد افزایش یافته و ما با یک تخصیص 50 درصدی در پنج ماهه امسال روبه‌رو هستیم و سعی می‌کنیم با همراهی دستگاه‌های اجرایی از فرصت کاری استفاده کرده این پروژه‌ها را هر چه سریع‌تر تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

رئیس شورای اداری استان اردبیل اولویت توسعه استان را در چهار محور اصلی کشاورزی، گردشگری، تجارت خارجی و صنایع دانش بنیان یادآور شد و گفت: در شمال استان اردبیل عمده پروژه‌های حوزه آب و خاک در حال اجرا است به طوری که در پارس‌آباد، بیله‌سوار، گرمی و مشگین‌شهر بیش از 350 میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری شده و پروژه‌ها در حال اجرا است.

به گزارش خبرگزاری فارس، خدابخش عنوان کرد: با تکمیل این پروژه‌ها 50 هکتار اراضی دیم به آبی تبدیل شده و در کنار راه‌اندازی کشت‌ و صنعت‌های متعدد صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش کشاورزی نیز رونق می‌گیرد.