رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

اعتبارات طرح جامع منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر اختصاص یافت - خبر

 

 

اعتبارات طرح جامع منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر اختصاص یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از اختصاص اعتبار برای مطالعه طرح جامع منطقه نمونه گردشگری بولاغلار خبر د.

اعتبارات طرح جامع منطقه نمونه گردشگری بولاغلار نیر اختصاص یافت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز ندایی گفت: برای مطالعه طرح جامع منطقه نمونه گردشگری بولاغلار اعتبار مورد نیاز اختصاص یافته و به زودی توسط میراث فرهنگی این طرح مطالعه و به اتمام خواهد رسید و نیز پل تاریخی قرمز نیر هم ابتدای سال آینده مرمت و بازسازی خواهد شد.
 
وی بیان کرد: شناسایی قابلیت توریسمی محدوده، اشتغالزایی، حفاظت، شناسایی ظرفیت و توان‌های محیطی از جمله اهداف مهم ساماندهی بولاغلار نیر محسوب می‌شود که باید مورد توجه واقع شود تا بتوانیم با توجه به در نظر گرفتن شرایطی از جمله نزدیکی به شهر توریستی سرعین از بولاغلاربه عنوان یک مکان بسیار مهم گردشگری بسازیم.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار  اردبیل با بیان اینکه این ساماندهی بدون جراحی و دخالت بیشتر در طبیعت توسط بخش خصوصی انجام می‌شود افزود: این طرح با استفاده از آمایش سرزمین انجام خواهد شد که زیر ساخت های تفریحی، اقامتی و گردشگری با اولویت گردشگران بین راهی و کوتاه مدت در این طرح گنجانده شده است.
 
ندایی تصریح کرد: منطقه گردشگری بولاغلار نیر مجموعه ای از چشمه‌های متعدد بادبی بالا در یک محدوده نه چندان وسیع قرار دارد ، که در فاصله بسیار کمی از محدوده شهر نیر به عنوان تفرجگاه اکوتوریسم و فضای پیک نیک خانوادگی مورد استفاده مسافران و شهروندان قرار میگیرد.