جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اعتبارات سفر رییس جمهوری اجرای پروژه‌های زیربنایی استان را شتاب داد - خبر

 

 

اعتبارات سفر رییس جمهوری اجرای پروژه‌های زیربنایی استان را شتاب داد

استاندار اردبیل با اشاره به سفر زمستان پارسال رییس جمهوری به استان اردبیل افزود :جذب اعتبارات مصوب در این سفر موجب شتاب در اجرای پروژه های زیربنایی و گام مهم در تحقق برنامه‌های جهش اقتصادی در استان شده است.

اعتبارات سفر رییس جمهوری اجرای پروژه‌های زیربنایی استان را شتاب داد

 اکبر بهنامجو افزود: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در این سفر مصوب شده بود که ۹ هزار میلیارد تومان آن توسط بانک‌ها  و مابقی از دیگر محل‌های اعتباری  اختصاص یافته است.
وی با اشاره به سرعت گرفتن عملیات اجرایی راه آهن اردبیل - میانه بعنوان یکی از مهمترین طرح‌های عمرانی استان بیان کرد: نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان به این پروژه  اختصاص و به اعتبار امسال اضافه شده است.
استاندار اردبیل گفت: اعتبار امسال راه آهن اردبیل هزار و ۷۰ میلیارد تومان می‌باشد  و جهش خوبی در اجرا ، تکمیل و  بهره‌برداری از  پروژه صورت گرفته است. 
وی با اشاره به اهتمام دولت و نیز نمایندگان دوره‌های گذشته و این دوره مجلس شورای اسلامی در تکمیل راه آهن اردبیل  اظهار کرد: در این راستا وزارت راه اهتمام جدی  برای بهره‌برداری از این پروژه در دولت دوزادهم دارد.

بهنامجو با اشاره به کمبود بزرگراه و راه‌های اصلی در استان اردبیل اظهار کرد:  از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان  برای  توسعه راه‌های اصلی و  چهار بانده شدن آنها اختصاص یافته  است.
وی ادامه داد:  از محل این اعتبارات پروژه چهاربانده شدن جاده اردبیل به سرچم مصوب شده و  عملیات اجرایی در ۹۰ کیلومتر اول آن شروع شده است،  پروژه‌های جاده‌ای کلور - درام، گرمی - بیله سوار، امیر کندی- رضی،  پارس آباد -سربند، سه راهی مشگین شهر - صحرا  از مهمترین طرح های راه‌سازی در حال اجرای  استان می‌‍‌باشد.‌