سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اعتبارات سال آینده میراث فرهنگی کوثر ۲ برابر می‌شود - خبر

 

 

اعتبارات سال آینده میراث فرهنگی کوثر ۲ برابر می‌شود

فرماندار شهرستان کوثر گفت: در راستای توسعه برنامه‌های حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از محل اعتبارات شهرستانی، اعتبارات شهرستان کوثر در سال آینده دو برابر خواهد شد.

اعتبارات سال آینده میراث فرهنگی کوثر ۲ برابر می‌شود

وحید کنعانی، فرماندار شهرستان کوثر در هفتمین جشنواره چومچه‌خاتون در کوثر با قدردانی از اداره‌کل میراث فرهنگی و نمایندگی شهرستان در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف در سطح شهرستان گفت: حفظ و پاسداشت این‌گونه آیین‌های محلی و مذهبی باید مورد توجه قرار گیرد.

او افزود: براساس هدفگذاری‌های انجام شده از محل اعتبارات شهرستانی، اعتبارات میراث فرهنگی شهرستان کوثر در سال آینده دو برابر خواهد شد که این امر زمینه برای توسعه اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها را در شهرستان فراهم خواهد کرد.

فرماندار شهرستان کوثر از پیگیری راه‌اندازی موزه شهرستان کوثر خبر داد و افزود: به زودی ۱۰ اثر تاریخی و معنوی این شهرستان از جمله چومچه خاتون به لیست آثار ثبت ملی اضافه خواهد شد.

کنعانی جشنواره چومچه خاتون را گامی در راستای حفظ ارزش‌ها و اصالت‌ها و نیز آداب و سنن بومی و محلی دانست و عنوان کرد: برگزاری جشنواره‌هایی از این دست مورد حمایت بوده و تلاش می‌کنیم زمینه برای توسعه آن را فراهم آوریم.

هفتمین جشنواره آئینی مذهبی چومچه خاتون که همه‌ساله به صورت باشکوه و با حضور جمع کثیری از مردم منطقه برگزار می‌شد، امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، امسال به صورت مجازی برگزار شد.

اجرای برنامه‌های سنتی مولودی‌خوانی و اجرای نمایش طلب باران از جمله برنامه‌های این جشنواره بود.