رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

اعتبارات سال آینده استان اردبیل ۴۲ درصد افزایش می‌یابد - خبر

 

 

اعتبارات سال آینده استان اردبیل ۴۲ درصد افزایش می‌یابد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بودجه استان اردبیل از ۶۴۵ میلیارد تومان امسال در سال آینده به ۹۴۲ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

اعتبارات سال آینده استان اردبیل ۴۲ درصد افزایش می‌یابد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، داود شایقی عصر امروز در جلسه بررسی اعتبارات ملی و استانی اردبیل اظهار داشت: در سال آینده اعتبارات عمرانی کشور بدون کمترین تغییر همان رقم 62 هزار میلیارد تومان سال قبل تعریف شده در حالی که بودجه استان اردبیل از 645 میلیارد تومان امسال در سال آینده به 942 میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
 
وی از رشد 42 درصدی اعتبارات استان در سال آینده خبر داد و افزود: در هر سه حوزه اعتبارات استانی، ملی و ردیف متفرقه بودجه استان اردبیل رشد قابل قبولی را دارد و امیدواریم با همت نمایندگان استان در مجلس در زمان رسیدگی به بودجه این رقم باز هم افزایش یابد.
 
شایقی با اشاره به شفافیت بودجه سال آینده به همراه رشد اعتبارات استانی بیان کرد: به رغم برخی اظهارنظرهای نادرست کاملا وضعیت بودجه سال آینده و رشد جهشی منابع اعتباری استان اردبیل مشخص است و هیچ گونه کوتاهی و قصور در پیگیری و جذب اعتبارات انجام نشده است.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: همچنان پروژه راه‌آهن اردبیل در کنار توسعه بزرگراه‌ها در اولویت بودجه‌ای سال آینده است که انتظار می‌رود بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر، اصلاندوز – بیله‌سوار، رضی – امیرکندی و محور اردبیل – سرچم و اردبیل – آستارا که با 50 درصد افزایش اعتبار روبه‌رو هستند سرعت اجرایی بیشتری بگیرند.