جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اعتبارات آب و فاضلاب استان اردبیل جوابگوی نیازها نیست - خبر

 

 

اعتبارات آب و فاضلاب استان اردبیل جوابگوی نیازها نیست

قائم مقام شرکت آب و فاصلاب استان اردبیل گفت: اعتبارات تخصیص یافته به این شرکت جوابگوی اجرای پروژه‌های عمرانی و طرح‌های توسعه‌ای آب و فاضلاب شهری روستایی استان نیست.

اعتبارات آب و فاضلاب استان اردبیل جوابگوی نیازها نیست
علیرضا نعمت سلطانی روز پنجشنبه در آیین معارفه رییس جدید شرکت آب و فاضلاب خلخال افزود: امسال مجموع اعتبارات منظور شده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های مجتمع‌های آبرسانی روستایی ۴۸۰ میلیارد ریال اعلام شده ولی برغم گذشت ۹ ماه از سال تنها ۲۰ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافته و جذب شده است.
 
وی محدودیت‌های اعتباری دولت ، پایین بودن اعتبارات استانی و درصد تخصیص پایین را از جمله دلایل تاخیر در اجرای طرح‌های آبرسانی استان دانست و اظهارداشت: در صورت تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تنش آبی کشور به خلخال پروژه‌های نیمه‌تمام آب و فاضلاب این شهرستان تکمیل خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته امسال در تصفیه‌خانه فاضلاب خلخال تا حدودی مشکلات زیست محیطی در این تصفیه‌خانه برطرف شده و مورد رضایت اداره حفاظت محیط زیست خلخال قرار گرفته، تشریح کرد: مطالعات طرح ارتقای این تصفیه‌خانه برای افق ۱۴۲۵ شهر خلخال به پایان رسیده و در انتظار تامین اعتبار ملی برای اجرای آن هستیم.
 
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: با اجرای پروژه زون سه طرح آبرسانی خلخال مشکل کمبود آب در مناطق مرتفع و حاشیه‌نشین از جمله محله اسلام‌آباد برای همیشه مرتفع می‌شود.
 
او گفت: طرح مطالعات اجرای طرح‌های شبکه فاصلاب شهری در ۲ شهر کلور مرکز بخش شاهرود و هشجین مرکز بخش خورش‌رستم و نیز روستای بفراجرد در بالا دست سد خانقاه بفراجرد و محل تامین آب شرب در میان مدت خلخال پایان یافته و در صورت گشایش ردیف اعتباری ملی عملیات اجرایی این پروژه‌ها  آغاز خواهد شد.
 
فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این آیین با بیان اینکه توقف و یا تاخیر بیش از اندازه در اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی موجب نارضایتی مردم از عملکرد این شرکت شده است، گفت: توجه مسوولان به مشکل کمبود آب در برخی از روستاهای منطقه منجر به افزایش سطح خدمات ارائه شده به مردم خواهد شد.