جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اعاده بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی به بیت المال در اردبیل - خبر

 

 

اعاده بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی به بیت المال در اردبیل

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان اردبیل به بیت المال اعاده شده است.

اعاده بیش از ۲ هزار هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی به بیت المال در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان یوسف خدادادی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: در هفت ماهه نخست امسال در اثر اقدامات اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال ۲ هزار و ۴۲ هکتار ازاراضی ملی منابع طبیعی استان اردبیل به بیت المال اعاده شده است.

او بیان کرد: ارزش این اراضی ۱۷۶ میلیارد ریال می‌باشد که در این مدت ۲ هزار و ۷۵۱ مورد اقدامات پیشگیرانه از تخریب و تصرف این اراضی ملی انجام شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل اظهار داشت: در این مدت با ۷۵۳ متهم برخورد شده است و با ۲۷۰ مورد قلع و قمع بنا‌ها و ساخت و ساز‌های غیرمجاز که در اراضی ملی، بستر و حریم رودخانه‌ها و در حریم جاده‌ها انجام شده است.

خدادادی همچنین گفت: در این جلسه بحث موقوفات مطرح شده که با حمایت شورای حفظ حقوق بیت المال در بسیاری از موارد موقوفات احیا شده است و مواردی هم که قبلا مورد توجه قرار نگرفته بود با توجه به اینکه موقوفات درآمدشان صرف فقرا و نیازمندان می‌شود مورد توجه قرار گرفت.