جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اطلس یادگیری در مدارس استان اردبیل تدوین می‌شود - خبر

 

 

اطلس یادگیری در مدارس استان اردبیل تدوین می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تدوین و تهیه اطلس یادگیری در مدارس این برای شناسایی روش‌های یادگیری هر دانش‌آموز خبر داد.

اطلس یادگیری در مدارس استان اردبیل تدوین می‌شود
احمد ناصری روز چهارشنبه در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به روند ادامه خدمات آموزشی و تربیتی در مدارس استان، انعطاف‌پذیری آموزشی و تربیتی را در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا یک ضرورت دانست.
 
او گفت: حدود ۸۸ درصد دانش‌آموزان استان عضو شبکه آموزش دانش‌آموزی (شاد) بوده و از خدمات آموزشی و تربیتی آن بهره‌مند هستند.
 
ناصری درباره درصد باقیمانده جمعیت دانش‌آموزی استان که به دستگاه هوشمند و اینترنت برای آموزش مجازی دسترسی ندارند، افزود: برای این افراد، بسته به شرایط، آموزش حضوری و یا بسته‌های آموزشی در نظر گرفته شده است.
 
وی اظهارداشت: در کنار اینها آموزش‌های تلویزیونی که از شبکه‌های آموزش، شبکه چهار و شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود ، مکمل آموزش هستند.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل حساسیت بیشتر معاونت های آموزشی و پرورشی نسبت به مسائل حوزه فعالیت ها آنها را یادآور شد و بر همکاری و هماهنگی بین‌بخشی برای کارایی و اثربخشی فعالیت‌ها تاکید کرد.
 
ناصری با تاکید بر اهمیت نقش تربیتی والدین در دوره کرونا، درباره افزایش توانمندی خانواده‌ها در کمک به تحصیل فرزندان هم گفت: خانواده‌ها از طریق گفتگو و تعامل با معلمان، نسبت به روند تحصیلی فرزندان خود حساس باشند.
 
۱۵ شهریور ۲۵۱ هزار دانش‌آموز مقاطع و پایه‌های مختلف تحصیلی استان اردبیل سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.