جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اطلاعیه شماره ۵ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا| زنگ خطر شیوع مجدد کرونا - خبر

 

 

اطلاعیه شماره ۵ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا| زنگ خطر شیوع مجدد کرونا

ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهرستان اردبیل در اطلاعیه شماره پنج خود ضمن اعلام زنگ خطر شیوع مجدد کرونا، از مردم خواست در خانه مانده و با کمال همکاری را در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی داشته باشند.

اطلاعیه شماره ۵ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا| زنگ خطر شیوع مجدد کرونا
ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهرستان اردبیل در اطلاعیه شماره پنج خود ضمن اعلام زنگ خطر شیوع مجدد ویروس کرونا، از مردم خواست در خانه مانده و با کمال همکاری را در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی داشته باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، متن کامل اطلاعیه شماره پنج این ستاد خطاب به مردم شهرستان اردبیل به شرح ذیل است:
 
اهالی و ساکنان شریف شهرستان اردبیل؛ اگر چه متخصصان دانشگاه علوم پزشکی قبلا هشدار داده بودند، اما با کمال تأسف به علت تجمع و تردد گروه‌های زیادی از مردم، زنگ خطر شیوع مجدد ویروس و بیماری کرونا به صدا در آمده است؛ لذا هرگونه بی‌توجهی و رفتار غیرمسؤولانه خطر را تشدید خواهد کرد.
 
ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توجه عموم اهالی شهرستان اردبیل را به اطلاعیه شماره ۵ جلب می‌کند:
 
١- بار دیگر با پافشاری بر هشدارها و با استناد به نمودار آمار مبتلایان و فوت‌شدگان در چند روز گذشته، برای حفظ سلامت جامعه دستورالعمل‌های بهداشتی را باید اجرا و رعایت کنید. تنها راه رهایی از ویروس و بیماری خطرناک کرونا رعایت بهداشت و در خانه ماندن است؛ «در خانه بمانید».
 
۲- طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با کمال دقت و جدیت اجرا می‌شود و لازم است برای حفظ سلامت عموم مردم با عوامل اجرای طرح مذکور کمال همکاری را به عمل آورید؛ بی‌تردید نظام و دولت اقتدار لازم را برای مقابله با بیماری کرونا و نجات جان هموطنان دارد.
 
• به همه مهمانان و مسافران محترم اکیداً توصیه می‌شود: با توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، در اسرع وقت (ظرف ۲۴ ساعت)، شهرستان اردبیل را به مقصد محل دائمی سکونت خود ترک کنند.
 
• مجدداً به اطلاع مردم می‌رساند: خودروهای افراد متخلف از مقررات، به مدت یک‌ماه توقیف و جریمه نقدی نیم میلیون تومانی اعمال خواهد شد.
 
• از تردد غیر ضروری تحت هر عنوان جداً خودداری کنید و حتی برای سرگرمی کودکان و جوانان ازخانه خارج نشده و اوقات فراغت و سرگرمی اعضای خانواده را با زبان نرم مادرانه و روش‌های مؤثر تربیتی، مدیریت کنید.
 
٣- برابر مقررات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، اصناف غیرضروری که باید تعطیل شوند، اگر از اجرای مقررات تمرد کنند، به مدت یک‌ماه توقیف خواهند شد.