جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

اطلاعیه شماره ٣ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا| وضعیت پرخطر است - خبر

 

 

اطلاعیه شماره ٣ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا| وضعیت پرخطر است

ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهرستان اردبیل در اطلاعیه شماره سه خود از مردم خواست با توجه به وضعیت پرخطر فعلی، در خانه بمانند.

اطلاعیه شماره ٣ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا| وضعیت پرخطر است
ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا شهرستان اردبیل در اطلاعیه شماره سه خود از مردم خواست با توجه افزایش تعداد بیماران و ناقلان کرونا، در خانه بمانند و با رفتار خطرناک در چهارشنبه آخر سال باعث افزایش زحمت کادر درمانی درگیر با کرونا نشوند و دید و بازدیدهای نوروزی را نیز لغو کنند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، متن کامل اطلاعیه شماره سه این ستاد خطاب به اهالی و ساکنان شریف شهرستان اردبیل به شرح ذیل است:
 
اهالی و ساکنان شریف شهرستان اردبیل؛ ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بر اساس باور عمیق خود به وظیفه دینی، انسانی و ملی، مجدداً بر ادامه وضعیت پرخطر تاکید می‌کند و با توجه به افزایش تعداد بیماران و ناقلان ویروس با صراحت و تاکید از همه مردم میخواهد: «در خانه بمانید». این ستاد پیشاپیش فرارسیدن نوروز را تبریک می‌گوید و توجه عموم اهالی شهرستان اردبیل را به اطلاعیه شماره ۳ ستاد جلب می‌کند:
 
۱- با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال و مراسم مرتبط با چهارشنبه سوری، ضروری است که همه مردم به توصیه‌ها و تذکرهای بهداشتی و ایمنی عمل کنند. تاکید می‌شود از هرگونه رفتار خطرناک از جمله آتش‌افروزی، ترقه‌بازی، تهیه و توزیع مواد محترقه دست‌ساز و... جداً خودداری کنید.
 
۲ - خانواده‌های محترم وظیفه مضاعفی برای مدیریت و کنترل کودکان و جوانان و شادی آنان بر عهده دارند. با توجه به پذیرش و بستری تعداد زیادی از بیماران کرونایی در مراکز درمان، هرگونه رفتار و بازی نامناسب و خطرناک به حوادث تلخ منجر خواهد شد. بنابراین جراحت و زخم ناشی از حوادث چهارشنبه سوری زحمت بیشتری را برای پزشکان و پرستاران ایثارگر ایجاد و سبب اشغال تخت‌های بیمارستانی خواهد شد. تردد به بیمارستان در انتقال ویروس مستقیماً نقش دارد.
 
٣- از آحاد مردم شریف و خانواده‌های گرامی دعوت می‌شود در سریع‌ترین زمان به سامانه غربالگری و مراقبت از کرونا به آدرس اینترنتی salamat.gov.ir مراجعه و موارد لازم را ثبت کنند.
 
۴- با توجه به تعطیلی مراکز اقامتی و اماکن تفریحی و موزه‌ها، از پذیرش مهمان چه از سایر استان‌ها و چه از دیگر شهرستان‌های استان، «به اردبیل» کاملاً خودداری کنید. در این شرایط خاص به طور جدی توصیه می‌شود از هم اکنون دید و بازهای مرسوم نوروزی را لغو و از تلفن برای صله ارحام، احوال‌پرسی از همدیگر و تبریک گفتن استفاده کنید.