رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۸

اطلاعیه شرکت گاز استان - خبر

 

 

اطلاعیه شرکت گاز استان

اطلاعیه شرکت گاز استان

توصیه های ایمنی قبل از استفاده از وسایل گازسوز، در مناطق زلزله دیده:

۱. بدون شتاب در استفاده از وسایل گازسوز، قبلا با بررسی ظاهری اتصالات و شیلنگ ها با تست کف و صابون از عدم وجود هرگونه نشتی در سیستم داخلی اطمینان حاصل نمایید.

۲. علاوه بر لوله کشی، باید از سالم بودن شلنگ ها، بست ها و لوازم اتصال وسیله گازسوز به شیر گاز نیز از طریق کنترل چشمی و مضافاً تست کف صابون مطمئن گردید.

۳. به دلیل احتمال جدا شدن رابط دودکش از وسیله گازسوز یا محل اتصال در دیوار و یا افتادن کلاهک H در پشت بام، دراثر تکان های زلزله، بایستی این نقاط مهم قبل از استفاده وسایل گازسوز کنترل گردیده تا از انتشار گازهای سمی و مرگ خاموش جلوگیری گردد.

۴. پس از بازدید و کنترل های اولیه، مشترکین گاز می توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۱۹۴ به کمک نیروهای امدادی گاز و تایید لوله کشی داخلی توسط نماینده/ مهندس سازمان نظام مهندسی و با حضور مشترک، مبادرت به وصل گاز نمایند. نسبت به پخش بوی گاز که حاکی از نشتی است همواره حساسیت داشته باشید.

۵. بمنظور رسیدگی و امداد سریع به محل های زلزله زده، مسیر تردد خودروهای امدادی را باز نگه داشته و از تجمع در مسیر خودداری نمایید.

۶. هرگز تجهیزات گاز ازجمله فشارشکن های (رگولاتورها) املاک خود را حتی به قصد وصل جریان گاز دستکاری نکنید. این عمل موجب بی اثر شدن سیستم های ایمنی تعبیه شده در رگولاتور و به خطر افتادن جان شما و خانواده تان می شود.

۷. درصورت مواجهه با هر گونه آسیب در تاسیسات گازی، بخصوص علمک های گاز و یا مشاهده نشتی و فوران گاز، ضمن ترک محیط، سریعا از طریق تماس با شماره تلفن ۱۹۴ مراتب زا به نیروهای امدادی شرکت گاز اطلاع دهید.