سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اطفا حریق در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول - خبر

 

 

اطفا حریق در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول

حریق در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول با تلاش یگان حفاظت محیط زیست و ماموران منابع طبیعی و بخشداری فیروز در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول شهرستان کوثرکنترل شد.

اطفا حریق در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یوسف رشیدی، رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان کوثر گفت: با توجه به دریافت گزارش مردمی مبنی بر وقوع حریق در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول بلافاصله یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کوثرمستقر در محیط بانی مشکول محل آتش سوزی را شناسایی و با تجهیزات اطفا موجود از گسترش آتش جلوگیری کردند.
 
او با اشاره به اینکه علت حریق، آتشی بود که توسط گردشگران در منطقه روشن شده بود افزود: در این موقع از سال به علت مستعد بودن مراتع برای حریق اقدامات احتیاطی باید توسط تمام افراد به ویژه جوامع محلی و گردشگران صورت پذیرد و اگر به هر دلیلی آتشی روشن می‌کنند تا از خاموش شدن آن اطمینان پیدا نکردند محل را ترک نکنند.
 
رشیدی گفت: پایش محل حریق تا اطمینان کامل از عدم وقوع مجدد آتش سوزی با همکاری عوامل بخشداری فیروز، منابع طبیعی شهرستان کوثر چندین ساعت ادامه پیدا کرد.
 
منطقه شکار ممنوع دربند مشکول به وسعت ۳۰ هزار هکتار در جنوب شهرستان کوثر واقع شده است و به لحاظ تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری دارای قابلیت بالایی ست.